Aktív vagy passzív időszak az adott tanévben?

Duális partnereink ebből a szempontból két csoportba sorolhatók, adott tanévben aktív vagy passzív cégek.

Aktív cégeknek nevezzük azon partnereinket, akik tárgyévben úgy nyilatkoznak, hogy hallgatót kívánnak fogadni, míg passzív cégeink azok, akik a tárgyévben nem kívánnak hallgatót fogadni.

Minden tanévben a duális felvételi eljárás előtt felkérjük duális partnercégeinket, hogy nyilatkozzanak arról, hogy adott félévben szeretnének-e hallgatót fogadni, és ha igen hány főt.

Azon cégek, akik hallgatót kívánnak fogadni, fő szerződésüktől függően vagy kiegészítő megállapodásban (ez a 2019. június előtt kötött fő szerződések esetén igaz) nyilatkoznak arról, hogy milyen szakon és hány főt kívánnak foglalkoztatni, míg a többi cég esetén ugyanez történik egy Szándéknyilatkozat kitöltésekor (2019. június után kötött fő szerződések esetén igaz).

PROJEKT CÍME: A duális képzés fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: EFOP 3.5.1-16-2017-00003