Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

Nyílt Nap a MIK-en – 2021.02.01.

A Nyílt Napok állandó részét képezik a képzésekkel, felvételi eljárással, pontszámítással kapcsolatos tájékoztatók, valamint számos kutató laborba engedünk betekintést.

Az aulában 8:30-tól veszi kezdetét a regisztráció, mely után folyamatos programokkal várunk minden kedves látogatót.

 

Ismét szeretnénk alkalmat biztosítani arra, hogy a duális képzés iránt érdeklődő diákok és szüleik informálódjanak partnereink nyújtotta lehetőségekről, ezért számos cég is jelen lesz a rendezvényen.

 

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a rendezvény csak védettségi igazolvánnyal vagy azzal egyenértékű igazolással látogatható!


Title
Időpont Program neve Helyszín Felkért oktató/hallgató
8.30 - 9.30 Regisztráció Aula
9.30 - 9.40 Köszöntő A010 Prof. Dr. Medvegy Gabriella
9.40 - 9.50 Duális képzés bemutatása A010 Vasvári Gyula Ferenc
9.50-10.00 Rövid tájékoztató a programokról, MIK hallgatói szemmel A010 Kovács Norbert
10:00-13:00 Folyamatos programok
12:00-13:00 Nyitott laborok - melyik látogatható?
10:15-12:45 Szakos tájékoztatók
10:00-13:00 Egyéb tájékoztatók
10:00-13:00 Bemutatkoznak a Duális Partnereink Aula
13:00-13:30 3D Központ látogatás I. turnus
13:30-14:00 3D Központ látogatás II. turnus
14:00-14:30 3D Központ látogatás III. turnus

Részletes programlista

Folyamatos programok 10:00 - 13:00
3D nyomtató bemutatása Aula Vasvári Gyula Ferenc, Csonka Dávid
VR bemutató és drón kiállítás Büfé melletti terület Dr. Zagorácz Márk
Termikus mérőbábu, hőkamera Aula Loch Gábor, Budulski László, Reisz Viktor
Építész alkotóhéten készült kompozíciók Aula Dr. Sztranyák Veronika
Go-kart szimulátor - GO BOSCH versenyen szereplő autóban Aula Malkó Tibor
Automatikai játék villamos folyosó Elter Patrik
Egy szusszal a helyére - Pneumatikus játék Aula Malkó Tibor
Kiberbiztonság, ember-gép kapcsolati interfészek, "Ez a programozás" című előadás A007 Dr. Sári Zoltán, Müller Péter, Laborci Gergely
Formatervezett bútorok kiállítása Aula Dr. Vasváry-Nádor Norbert és ipari termék- és formatervező hallgatók
Bemutató formatervező hallgatók munkáiból, MiMIKe síkból térbe való megformálása Aula Dr. Vasváry-Nádor Norbert és ipari termék- és formatervező hallgatók
Pályaorientációs kérdőív Aula Mang Zita
Zajszint mérés; víztisztítás, szennyvízkezelés lehetőségei Aula Pataki Tamás, Dr. Pécz Tibor, Vízvári Zoltán
Válogatás az építészeti rajz kurzusok anyagaiból Aula Dr. Németh Pál, Dr. Krámli Márta, Tomcsik Judit
Pneumobil kipróbálása Sportpálya (időjárás függvénye) Malkó Tibor

Nyitott laborok - melyik látogatható? 12:00-13:00
Hálózati- és informatikabiztonság labor A214 Gyurák Gábor
ITF Stúdio C0027 Dr. Vasváry-Nádor Norbert
Szerkezetdiagnosztizáló labor, szerkezeti játékok C0040 Kárpáti Kinga
Anyagvizsgáló labor C0042 Kárpáti Kinga
Geodézia labor C0023 Gadó Béla
Forgácsoló üzem megtekintése, fogaskerék fogazás bemutatása G56 Cvenits Ákos
Plüssállatka szakító vizsgálatok C0047 Told Roland, Zsebe Tamás
Környezetvédelmi méréstechnikai laborok, gyökérzónás szennyvíztisztító kutatótelep bemutatása C003-C006 Varga Zsolt, Somfai Dávid, Dolgosné dr. Kovács Anita
CISCO, EIB labor B225-B226 Elter Patrik
FESTO labor B0022 Elter Patrik
Villamos gépek labor B0024 Elter Patrik
Méréstechnika B0028 Elter Patrik
Elektronika labor B0027 Elter Patrik
PLC labor B0029 Elter Patrik

Szakok tájékoztatói 60 perc
10:15 Építőmérnök / Szerkezet-építőmérnök A015 Dr. Pál-Schreiner Judit, Mózes Enikő
10:15 Villamosmérnök A201 Dr. Kvasznicza Zoltán
10:30 Műszaki FOKSZ A217 Eördöghné Dr. Miklós Mária
10:30 Televíziós műsorkészítő C002 Kovács Éva
11:00 Környezetmérnök A215 Dolgosné dr. Kovács Anita
11:30 Ipari termék- és formatervező C0027 Dr. Vasváry-Nádor Norbert
11:30 Mérnökinformatikus A019 Dr. Iványi Péter
11:40 Gépészmérnök A217 Eördöghné Dr. Miklós Mária, Baumann Mihály, Vasvári Gyula Ferenc
11:45 Építőművész / Építészmérnök / Építész / Településmérnök A017 Dr. Rétfalvi Donát, dr. Halada Miklós, dr. Németh Pál

Egyéb tájékoztatók 10:00-13:00
Tanulmányi csoport Aula Kukai Annamária
Műszaki szaknyelvi központ Aula Ninkné Poór Kinga
HÖK infopult Kovács Norbert
Mentor Klubot működtető oktatók és hallgatók előadása Aula Martonné Gyurász Zsuzsanna
b2 Szakkollégium Aula Rácz Viktor
Juhász Jenő Szakkollégium Aula Szeledi Ákos