Pécs - Sopianae Városismereti Verseny

„Mert a Keleti városrésznek van egy másik arca is!” Pécs városa gazdag a helytörténeti és a kulturális értékekben, látnivalókban. Ezzel az adottsággal élve pécsi független civil polgárok, több intézmény, és egyesület összefogásával „Pécs – Sopianae Városismereti Verseny” néven hagyományteremtő jelleggel honismereti vetélkedő rendezésére kerül sor.

A verseny rendezője: A kezdeményező független pécsi civil polgárok felkérése nyomán a Baranya Honismereti Egyesület.

Támogatók:

Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata, Pécsi Tudományegyetem,Történettudományi Intézete (PTE BTK TTI), és a Magyar Nemzeti Levéltár Baranya Megyei Levéltára (MNL BaML).

A versenybíróság tiszteletbeli elnöke: Traj Ferenc a Bányászemlékekért Egyesület alapító tagja, és tiszteletbeli elnöke, volt önkormányzati képviselő.

A VERSENY IDŐPONTJA: 2020. április 18., szombat.

RAJT ÉS CÉL: Pákolitz István Közösségi Ház, 7629 Pécs, Komját Aladár utca 2.

További információ a csatolt dokumentumokban!