Szakmai nap és laboravató a Gépészmérnök tanszéken

PTE MIK

A Gépészmérnök Tanszék nem először ad helyet szakmai nap vagy cégbemutató megrendezésére országos gépipari gyártó- és szolgáltató cégeknek, biztosítva ezzel régiós megjelenésüket. Ugyanakkor a cégbemutatók lehetővé teszik egy-egy új gépészeti rendszer részletes ismertetését a szakmai felhasználóknak, az egyetemi oktatóknak és hallgatóknak egyaránt. Ezen a szakmai napon is a régió 30 szakembere vett részt.

A Grundfos – Helios – Herz szakmai nap keretében előadó cégek mindegyike szoros kapcsolatban van a tanszékkel és a laborokban nagyértékű eszközeikkel ismerkedhetnek meg a hallgatók. A rendezvényen először Kovács István a HELIOS műszaki vezetője tartott előadást „Szellőztető megoldások EC technikával” címmel. Erdei István értékesítési igazgató a GRUNDFOS újgenerációs keringető szivattyúk alkalmazását mutatta be. A „Biomassza kazán alapismeretek” című előadásában a kazánok új generációjáról beszélt Páger Szabolcs, a HERZ műszaki tanácsadója.

A Gépészmérnök Tanszék számára a nap legörömtelibb része a Légtechnikai Laboravató volt. A tanszék számára felajánlott rendszer egy kompakt kialakítású hővisszanyerős készülék, amely lakások, irodák központi szellőztető rendszeréhez alakítottak ki. Az eszköz szériakivitelben tartalmazza az innovatív easyContosls beépített webszerveres vezérlést.  A rendszer úgy lett kialakítva, hogy többféle üzemmód tesztelésére legyen lehetőség:

• friss levegő a külső térből bevezetve
  • levegő előtemperálása levegős talajkollektorral
  • levegő előtemperálása vizes talajkollektorral
  • levegő előtemperálása talajszondával
  • Az üzemeltetési variációk sokfélesége kiváló szakdolgozat téma lehet a hallgatóinknak.

Ugyancsak az ünnepség keretében került bemutatásra a Schako Kft. új ajándéka, amely egy helyiség nyomástartás vezérlés működőképes modellje.