Diplomaterv és szakdolgozat pályázat 2017

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) az erősáramú elektrotechnika területén diplomatervet, szakdolgozatot készítő MSc mesterszakos és BSc alapszakos hallgatók számára pályázatot hirdet.

Fulbright (hallgatói és oktatói/kutatói) ösztöndíj-tájékoztató

Március 30-án csütörtökön 15:00 órakor a Fulbright Bizottság igazgatója teljes körű tájékoztatást tart az aktuálisan pályázható Fulbright hallgatói (posztgraduális) és oktatói/kutatói ösztöndíjakról a PTE Szenátusi termében (Vasvári Pál u. 4.).

Pécsi tömegközlekedés applikáció

Menetrendi és tömegközlekedési adatok valósidejű megjelenítése.

Az alkalmazás képes pontos képet adni az aktív járatok pillanatnyi pozíciójáról, valamint tájékoztat a megállókba való beérkezésükről - feltüntetve a menetrendtől esetlegesen eltérő adatokat is.

3D virtuális oktatólabor a pécsi egyetem Műszaki és Informatikai Karán

Elsők között oktatnak és tanulnak 3D-s virtuális oktatólaborban a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán – jelentették be a XI. Pollack Expon, a műszaki és informatikai szakma rangos seregszemléjén, Pécsett. A virtuális környezetben végzett oktatás teljes mértékben illeszkedik a digitális kor tanulási-, és oktatási folyamataihoz kidolgozott nemzetközi sztenderdekhez.

33. Pécs - Harkány országúti futóverseny

A PTE ÁOK Testnevelés és Mozgásközpont és a Pécsi Testkultúra Közhasznú Egyesület (PTKE) egyetemi polgárok jelentkezését várja a 33. Pécs- Harkány országúti futóversenyre, egyéni és váltófutás kategóriában.