Ünnepi Konferencia a Víz Világnapja alkalmából - 2024. március 25.

A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya- és Somogy Vármegyei Területi Szervezeteivel és a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Területi Bizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottságával közösen Ünnepi Konferenciát szervez Kaposváron, melyre tisztelettel meghívják Önt.

Tervezz te is ökoházat! Pécsett rendezik az országos verseny döntőjét

Egy háromgyermekes fiatal házaspár számára kellett tetszőleges anyagok és technológia felhasználásával ökoházat tervezniük az immár 4. alkalommal a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK), valamint stratégiai partnere, a Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Technikum és Kollégiuma által középiskolások számára meghirdetett Tervezz te is ökoházat! verseny résztvevőinek. Az építésztechnikumban tanuló fiatalok a háromfordulós verseny döntőjében március végén mutatják be elképzeléseiket a zsűrinek Pécsett, miután személyesen is megtekintettek egy ökoházat és megismerték a bent lakók tapasztalatait.

Egyedülálló digitális rendezvényplatformot fejlesztettek a PTE MIK-en

Egységesen kezeli a rendezvényre való regisztrációt és a programbeosztást, valamint az azon belüli további jelentkezéseket, nyomon követi a látogatók érdeklődését, emellett pontos statisztikát ad tevékenységeikről – többek között ezeket a funkciókat foglalja magában az iWASTHR platform felhő alapú szolgáltatásrendszer, amelyet a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán (PTE MIK) közösen fejlesztettek oktatók és hallgatók. Az egyedi rendezvényplatformhoz telefonos applikáció is tartozik mind IOS, mind Android, mind pedig Huawei operációs rendszerre, ez a résztvevők számára lehetővé teszi, hogy igazolásként letölthessék saját maguk számára a rendezvény látogatásának személyes naplóját. Az iWASTHR-t a tavalyi, 4. Irány a PTE! Kultúrfeszt eseményen tesztelték élesben, az ottani tapasztalatok sokrétű felhasználási lehetőséggel kecsegtetnek. A rendezvényplatform a Magyar Marketing Szövetség döntése alapján technológiai megoldások kategóriában országos szinten az egyik legjobbnak bizonyult, amiért a közelmúltban Marketing Gyémánt Díjat kapott.

Tavaszi programözön

Kedves  Kultúrabarátok,

Közeleg a tavasz, gyűlnek a programok. Várjuk Önöket színes kínálattal!

Csillagászati Hét a Planetáriumban

Aktuális űrkutatási, csillagászati témájú előadások, távcsöves bemutatók, interaktív kiállítás és a legnépszerűbb planetáriumi bemutatók várják a látogatókat a Csillagászati Hét során a legkiválóbb szakemberekkel, hétköznapokon 17.00 órától, szombaton és vasárnap 10.00– 17.00 óra között.

Space Challenge 2024

A Pécsi Kulturális Központ a Pécsi Tudományegyetem együttműködésével a 2023-24-es tanévre a technikai kultúra iránt érdeklődőknek országos versenyt szervez.
A verseny témája a világűr kutatása
, annak minél jobb megismerése, hiszen a Ti generációtok feladata lesz a következő 60-70 évben, hogy értő képet alkossatok a kozmoszról, annak érdekében, hogy az emberi élet jövője ne a véletlenen múljon.

Műszaki Térinformatika Konferencia

Tisztelt Kollegánk, Partnerünk!

Ezúton szeretnénk meghívni a gita Műszaki Térinformatika Egyesület 2024. évi konferenciájára, amelyet Esztergomban, a Szent Adalbert Rendezvényközpontban tartunk 2024. április 25-én és 26-án.