Nyertes TÁMOP 4.2.2.C pályázat

A Szegedi Tudományegyetem vezetésével a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kara, a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézettel közösen sikeresen pályázott a TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2010-0010 pályázat keretében. A pályázat címe: "Szuperszámítógép, a nemzeti virtuális laboratórium". A támogatás teljes összege: 772 310 462 Ft.

TDK - pályázati felhívás

A PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar dékánja és Tudományos Diákköri Tanácsa tudományos diákköri pályázatot hirdet. A pályázatra benyújtott dolgozatokat, vagy az azzal egyenértékű pályamunkákat (tervrajz, program, eszköz stb.) a 2012. november 26–december 3. között megrendezésre kerülő TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA HÉTEN kell előadni, illetve bemutatni.

FRANCIA-MAGYAR URBANISZTIKAI SZAKMAI ÉS OKTATÁSI SZIMPÓZIUM (meghívó)

A Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Karának UrbanisztikaTanszéke és a Budapesti Francia Intézet 2010-ben elindított egy közös programot, melynekcélja bemutatni Magyarországon a franciaországi urbanisztika aktuális kérdéseit és az ezzelkapcsolatos oktatási tapasztalatokat.

ADJ ARCOT A HÁZNAK! - Hallgatói ötletpályázat

A Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. hallgatói ötletpályázatot ír ki a A Zsolnay Kulturális Negyed E78 épület és a kapcsolódó Pirogránit udvar arculatának kialakítására. Az ötletpályázaton részt vehet a Pécsi Tudományegyetem – Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar, Művészeti Kar, Bölcsészettudományi Kar – Kommunikáció – és Médiatudományi Tanszék valamennyi hallgatója önállóan, vagy munkacsoportokat alkotva.