Kedvezményes színházi ajánló - Az öldöklés istene
Pécsi Nemzeti Színház - Kamaraszínház
Az öldöklés istene – vígjáték egy részben
Előadásnapok:
2024. február 3., szombat este 7 óra
2024. február 4. vasárnap délután 5 óra
Pécsi Nemzeti Színház - Kamaraszínház
Az öldöklés istene – vígjáték egy részben
Előadásnapok:
2024. február 3., szombat este 7 óra
2024. február 4. vasárnap délután 5 óra
Az év legromantikusabb napja, a Valentin-nap, hamarosan elérkezik, és semmi sem lehetne tökéletesebb annál, minthogy egy felejthetetlen programmal ünnepeljük meg ezt az ünnepet. Azoknak, akik szeretnék kicsit feldobni a hagyományos Valentin-napi ünneplést, különleges és romantikus programokat kínál a Zsolnay Negyed, amelyek garantáltan elvarázsolják és felejthetetlenné teszik ezt a napot.
A Kapocs a tudáshoz könyvtári podcastünk vendége ezúttal Farkas Judit kulturális antropológus, néprajzkutató, a PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Néprajz - Kulturális Antropológia Tanszékének egyetemi docense, a nemrég újraalapított Fenntartható Fejlődésért Szakkollégium vezető tanára, a Humán Környezettudományi Kutatócsoport társvezetője és a humánökológia szak szakfelelőse volt. Aktuális adásunk fókuszában az ökofalusi mozgalmak mellett a fenntarthatóság és az ökotudatosság állt.
Karunk Építész Szakmai Intézetéhez kötődő Szolidáris
Építészet Munkacsoportot nyerte az idei Made in Pécs díj "Az év legeredetibb ötlete" kategóriáját a Lakni kell közösségi
építkezés programmal!
További
részletek a cikkben olvashatók: https://univpecs.com/magazin/made_pecs_dij_lakni_kell_2023
/Fotó: Csortos Szabolcs, UNIV Pécs/
Az Udvari Kamaraszínház nem pusztán egy színház, hanem egy időutazás az örök értékek és a múlt iránti szenvedélyes elkötelezettség világába.
A Miniszterelnökség és a Kulturális- és Innovációs Minisztérium támogatásával, a budapesti Pozsonyi úti Hálaadás altemplomában működő, 180 férőhelyes színházunk olyan előadásokkal lepi meg a közönséget, amelyek mélyen gyökereznek a történelem és kultúra világában.
A Pécsi Tudományegyetemen vagy jogelőd intézményeiben 50, 60, 65, 70 vagy 75 éve diplomát szerzett jogász, közgazdász, műszaki végzettségű és pedagógus egykori hallgatók díszoklevél iránti kérelmét 2024. március 31-ig várja az Egyetem az alábbi címen:
Csatlakozz hozzánk, és fedezd fel a 2024-es év legizgalmasabb programlehetőségeit, hogy ebben az évben valóban emlékezetes és különleges pillanatokkal gazdagodj!
Másik épületbe helyezik át a világhírű pécsi Zsolnay-gyár termelését,
amelynek korszerűsítése és hatékonyságnövelése új fejlesztési területeket nyit
meg jelenlegi működési helyén. Többek között egy olyan tematikus
kulturális-/üzleti-/konferencia- és hoteltömb létrehozása a cél, amely nemcsak
nevében, hanem a valóságban is hordozza a Zsolnay-örökséget. Az átalakítást
célzó koncepció megalkotásában a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai
Karának (PTE MIK) építészhallgatói is részt vesznek egy a kar oktatói által
kidolgozott, a fenntarthatóságot fókuszba állító egyedi módszer segítségével.
Egy közösségi akciót szervezve, önkéntes munkában, adományokból összegyűjtött újrafelhasználható alapanyagokból szinte zéró költségvetéssel építettek átmeneti lakhatásra alkalmas kis házat pécsi egyetemisták egy nehéz sorsú párnak. A szerkezetet a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) építészhallgatói tervezték, a megvalósításban a PTE szociálpszichológus hallgatói is jelentős szerepet vállaltak. Amellett, hogy az akcióval konkrét segítséget nyújtottak embertársaiknak, szakmailag is sokat profitáltak: megtapasztalták, hogy miként kapcsolódhatnak össze a lakhatási válságra adott válaszok a körforgásos gazdasággal és az építészettel. Ez a fajta szemléletmód jelentős fókuszt kap a pécsi építészképzésben.