Műszaki és Informatikai Kar tanévzáró

Pécs, MIK Campus

Évzáró ünnepség, alapkőletétel, családias piknik

2018. június 13-án tartotta a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara Tanévzáró ünnepségét, mely rendezvény rendhagyó módon három fő részből állt.

Dr. Medvegy Gabriella a Kar dékánja tanévzáró előadásában beszélt a jövőbeli elképzelésekről, a karon megindult beruházásokról. Átadásra kerültek a Pollack Mihály Emlékérmek, mely elismerést a kiemelkedő munkát végző oktatók kaphatják meg. Elbúcsúztatták a nyugdíjba vonuló kollégákat, és köszöntötték az újakat is.

A program második része az infrastrukturális fejlesztésekről szólt. Ünnepélyes keretek között az építész és gépész épületek alapkő letételére került sor, a Műszaki és Informatikai Kar dékánja dr. Medvegy Gabriella, Pécs város polgármestere Páva Zsolt, a Pécsi Tudományegyetem kancellárja Jenei Zoltán, és a Pécsi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese, dr. Berke Gyula közreműködésével.

Az ünnepélyes alapkőletétel után az I. Pollack Piknik következett a Kar dolgozói és meghívottjai részvételével. A családias hangulatot fokozta, hogy a vállalkozó szellemű kolleginák és kollégák saját készítésű süteménnyel indultak a MIK Süteménye Versenyen, a 13 fős zsűri 16 különböző süteményt értékelt. Sor került a házipálinkák zsűrizésére is, mely szintén jó hangulatban telt, a MIK pálinkája címért 13 versenyző indult.