Tervezd velünk a jövőd - Élményműhely

Pécs

Közel 300 diák vett részt a 2018. május 24-én tartott Élményműhelyen, melyet már ötödik alkalommal rendezett meg a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar és az Élményműhely Matematikai-Művészeti Mozgalom.

Változatos, új és izgalmas programokkal várta a Kar a Boszorkány úti Campuson a középiskolás diákokat és tanáraikat. A pécsi középiskolák diákjai és tanárai mellett komlói középiskolások is részt vettek az eseményen.

Tizenkét műhely fogadta az érdeklődőket. Az informatikai műhelyek újabb érdekes témákat dolgoztak fel. A tavalyi évben is sikeres 3D tervezés és nyomtatás mellett a mozgáselemzéssel foglalkozó fejlesztés, valamint az android játék fejlesztés is nagyon látványos és izgalmas program volt a diákok visszajelzése alapján. A Robot Rescue című műhely a robotok programozását és annak felhasználási területeit mutatta be. A betonékszer készítés rejtelmeibe is kaphattak betekintést ennek a műhelynek a résztvevői, de találkozhattak a diákok a térbeli festmények érdekességeivel is.

Az Élményműhely Matematikai-Művészeti Mozgalom részéről a matematika és a művészeti irányzatok vegyülésével, egymást kiegészítve mutattak újdonságokat a fiataloknak. Bemutatták, hogy hogyan lehet kapcsolatokat építeni vállalkozások indításához, poliuniverzumot építették geometriai alakzatokból. Textilmandalák készítésében engedhették szabadjára a fantáziájukat, a fizika és kémia csodáit láthatták meg buborékokon keresztül a diákok. A tökéletesen sikló repülők tervezése és megépítése mellett annak kipróbálása nyújtott nagy élményt a diákoknak.

A rendezvény elsődleges célja, hogy az egyetemi oktatók, középiskolai tanárok, valamint a diákok között szorosabb kapcsolat alakuljon ki, látásmódjuk kiszélesedésével, illetve tágabb érdeklődésikör kialakításával együtt.

Számtalan program kerül megrendezésre a Műszaki és Informatikai Karon ahol minden érdeklődő betekinthet a Kar működésébe, kutatásiba, a képzésekbe. Legközelebb szeptemberben a Kutatók Éjszakáján várják az érdeklődőket, majd 2018. november 23-án a PTE Műszaki és Informatikai Kar Nyílt napján, amire sok érdekességgel készülnek az oktatók és hallgatók.