CEEPUS hallgatói és oktatói mobilitási pályázatok

A CEEPUS hálózatok közép-európai felsőoktatási intézmények között létrejött együttműködések, melyek egy-egy szűkebb vagy tágabb szakterületen hallgatói és oktatói cserék lebonyolítására kapnak támogatást a programtól. A hálózatokban részt vevő felsőoktatási intézmények a CEEPUS Bíráló Bizottság döntésének megfelelő hónapszám (kvóta) erejéig küldhetnek és fogadhatnak hallgatókat és oktatókat egy tanévben.

Részvételi felhívás a bangkoki és a szöuli Erasmus Mundus kontaktszemináriumra

A Tempus Közalapítvány partnerként vesz részt a DAAD által koordinált ASEMUNDUS és Euro-Asia.net Erasmus Mundus projektekben. A projektek célja, hogy elősegítse az ázsiai ASEM (Brunei, Fülöp-szigetek, Kambodzsa, Kína, India, Indonézia, Japán, Korea, Laosz, Malaysia, Mongólia, Mianmar, Pakisztán, Szingapúr, Thaiföld, Vietnám) országok és az európai államok felsőoktatási intézményeinek együttműködését.

Ösztöndíj-lehetőségek Párizsban

A párizsi főpolgármesteri hivatal Párizs tudományos súlyának növelése érdekében 2003. óta minden évben számos külföldi kutatót fogad post-doc és szenior szinten annak érdekében, hogy a párizsi - költségvetési vagy önkormányzati szférába tartozó – laborok, kutatóhelyek egyikében dolgozva elősegítsék az adott intézmény nemzetközi kapcsolatainak erősítését.

Erasmus fotópályázat

Erasmusos voltál a 2011-12-es tanév első félévében? Szeretsz fényképezni? Ha mindkét kérdésre igen a válasz, itt a lehetőség, hogy másokkal is megoszd élményeid.

Gratulálunk!

A Magyar Mérnöki Kamara Környezetvédelmi Tagozata 2011 évi kitüntetettjei között a "Környezetvédelmi Műszaki Felsőoktatásért" kitüntetést - többek között - Dittrich Ernő egyetemi adjunktusnak adományozta, melyet 2012-01-20-án az MMK Környezetvédelmi ünnepségén vett át.