Francia-Magyar Operatív Városfejlesztési Szeminárium

A magyar EU-elnökség programjaihoz kapcsolódóan a PTE PMMK Urbanisztika Tanszéke  2011. május 19-én nemzetközi konferenciát rendez a  karon, a fenntartható fejlődést szolgáló operatív város-fejlesztésről az Európában, Franciaországban bevált módszertan és eszköztár bemutatásával francia és magyar nyelven, szinkrontolmácsolással.

Közel egymillió eurós fejlesztés a Pollackon

A tavaly nyáron meghirdetett Magyarország-Horvátország IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program II. pályázati felhívására  benyújtott projektjavaslataiknak köszönhetően a PTE Pollack Mihály Műszaki Kar és a Josip Juraj Strossmayer Egyetem összesen 977 480 EUR-t költhet fejlesztésekre.

Jelentkezz a Pollack Summer Specials Programra

Idén is megrendezésre kerül a Pollack Summer Specials Program. Az angol nyelvű nyári egyetemi kurzus célja, hogy olyan magas színvonalú képzést biztosítson külföldi és magyar diákoknak, amely aktuális és használható tudást ad. A nyári egyetemre a Magyar Ösztöndíj Bizottság pályázati eszközeinek köszönhetően előreláthatólag 25 külföldi diák érkezik a világ számos országából.

Jelentkezz a Pollack Summer Specials Programra

A Pollack csapata nyerte a „Feltaláló Születik!” innovatív ötletpályázatot!

A Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar hallgatói, az ORCA Eco-Marathon csapatának tagjai nyerték a Feltaláló születik c. ötletpályázat fődíját, és három különdíjat is a PTE Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Központ által szervezett Innovációs napon.

d3 natural systems 2011 - nemzetközi építészeti tervpályázat

A d3 Természeti Rendszerek (Natural Systems) 2011 nevű pályázat kiírói építészek, dizájnerek, mérnökök és hallgatók ötleteit várják abban a témába, hogy közösen felfedezzék, vizsgálják, dokumentálják és alkalmazzák az építészetben, az enteriőrökben és a tárgyakban megjelenő, a természet befolyásán alapuló hatásokat.

d3 natural systems 2011 - nemzetközi építészeti tervpályázat