Nyílt Nap 2012. febr. 3-án

A hulladékgazdálkodási szakmérnök képzésünkről további információkat is megtudhatsz, ha eljössz a nyílt napunkra!

Határon átnyúló együttműködés a szakképzés és a felnőttképzés területén / TÁMOP-2.2.4-11/1

A támogatás célja az Új Széchenyi Terv részeként a szak- és felnőttképzés területén szerzett magyar tapasztalatok átadása a többi EU tagállam (elsősorban a szomszédos országok) szak- és felnőttképzéssel foglalkozó intézményei, valamint munkaügyi központjai számára, a munkaerőpiac igényeivel összhangban olyan képzési programok kidolgozása, tananyagok fejlesztése, amelyek hiányoznak az együttműködő országokban, és amelyekre a gazdasági szereplők oldaláról igény jelentkezik.

Leonardo Innovációtranszfer pályázatok

Az Egész életen át tartó tanulás program (Lifelong Learning Program - LLP) adja a szakmai keretét az innovációtranszfer (TOI) pályázattípus a nálunk innovációnak számító, korábbi Leonardo vagy más közösségi projekt(ek), egyéb nemzeti vagy szektorális fejlesztés eredményeként működő jól bevált gyakorlatok (tananyag, módszer) átvételét, adaptálását és a szakképzésben való meghonosítását támogatja.

Megjelent a TEMPUS IV. 2011-es pályázati felhívása

Az Európai Bizottság Oktatási és Kulturális Kulturális Főigazgatósága megjelentette a TEMPUS IV program ötödik pályázati felhívását. A TEMPUS 1990 óta működik, célja, hogy az Európai Unió partnerországaiban megvalósuló társadalmi és gazdasági reformtörekvéseket támogassa a felsőoktatási rendszereik modernizálásával.

HOLCIM magyar különdíjat kapott Ifj. Dr. Kistelegdi István

A Holcim Awards for Sustainable Construction építészeti világverseny hazai pályázatainak első díjátadó ünnepségét tartották november 3-án a Svájci Nagykövetségen. A világversenyre beérkezett több mint 6000 pályázat összesen 32 magyar építészeti projektje közül választotta ki a zsűri a három legjobb magyarországi tervet. A három nyertes egyike Ifj. Kistelegdi István  „RATI – plusszenergia gyár-, üzem,- és irodaépület”  pályázata, mely a greenfactory-épületek energiatakarékosságának növelésére tesz javaslatot az energiafogyasztás minimalizálása és az környezeti energia maximalizálása révén.

A Holcim Awards for Sustainable Construction építészeti világverseny hazai pályázatainak első díjátadó ünnepségét tartották november 3-án a Svájci Nagykövetségen. A világversenyre beérkezett több mint 6000 pályázat összesen 32 magyar építészeti projektje közül választotta ki a zsűri a három legjobb magyarországi tervet. A három nyertes egyike Ifj. Kistelegdi István é „RATI – többletenergia gyár és irodaépület” pályázata, mely az irodaépületek energiatakarékosságának növelésére tesz javaslatot a hőveszteség minimalizálása révén.