2025-től az energiatermelés magyarországi központjában, Pakson is képez villamosmérnököket a Pécsi Tudományegyetem. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., a Paks II. Zrt. és az MVM Energetika Zrt. támogatásával szeptembertől megvalósuló, levelező munkarendű duális BSc program egyik fontos előnye, hogy munka mellett biztosít tanulási és diplomaszerzési lehetőséget mindazoknak, akik például a villamosenergia-iparban képzelik el a jövőjüket. Fontos szempont az is, hogy az oktatás az egyetem ipari partnereinél dolgozó szakemberek közreműködésével zajlik majd, és a tanulmányokhoz kapcsolódó kötelező szakmai gyakorlatok is elvégezhetők a három támogató vállalatnál.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) külső tanszéket hoz létre Pakson, amely az oktatás központi helyszíne lesz. A kihelyezett képzés célja olyan magas szintű, korszerű szaktudásukkal kiemelkedő villamosmérnökök képzése, akik minőségi feladatokat látnak el villamos és elektronikus eszközök, berendezések, létesítmények tervezésében, üzemeltetésében, emellett magabiztosan látnak el mérési, minősítési, ellenőrzési és menedzseri feladatokat is.
A kihelyezett paksi villamosmérnök-képzés a piacon fellelhető gyakorlati tudást integrálja az oktatási, kutatási tevékenységbe, az így megszerezhető piacképes diploma pedig a hosszú távú életpálya lehetőségét jelenti – akár a Paksi Atomerőműben, az MVM Csoport tagvállalatainál, de akár a Paks II Atomerőműben is.