Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem

Pályakezdő villamosmérnök álláslehetőség az ország egyetlen cukorgyárában, Kaposváron

A Magyar Cukor Zrt. az osztrák Agrana élelmiszeripari csoporthoz tartozó cukoripari vállalat. A 130 éves Kaposvári Cukorgyár több mint 1 millió tonnás cukorrépa-feldolgozási kapacitással rendelkezik, amely a több mint 100 ezer tonnás, a magyar cukorfogyasztás harmadát fedező cukormennyiség megtermelését teszi lehetővé.

Feladatok:

· Meglévő gyári folyamatirányító rendszerek üzemeltetése, folyamatos fejlesztése, korszerűsítése – szükség szerint hiba keresése és javítása

· Az új technológiai beépítések műszerezése és folyamatirányítási oldalának tervezése, kivitelezésének vezetése

· Gép-, berendezés-beszállítókkal történő kapcsolattartás

Elvárások:

· Villamosmérnök végzettség (folyamatműszerezés, irányítástechnikai szakirány)

Előnyt jelent:

· PLC rendszerek ismerete:

            o Siemens (Step 7 / Tia portal) + HMI

            o Beckhoff TwinCAT 2

            o Biztonsági PLC ismerete (SICK, LEUCE)

· Kapcsolási rajzok ismerete (Egyvonalas/áramutas)

· Terepi busz / technológiák ismerete (ProfiNET, ProfiSAFE, ProfiBUS, ModBUS)

· DCS rendszerek ismerete (Yokogawa, ABB Freelance)

· Mozgásvezérlők ismerete (SEW, SIEMENS (1200/1500 built in technology objects))

· Robot programozási ismeretek (KUKA, YASKAWA)

· EPLAN tervező rendszer ismerete

· Kis- és középfeszültségű villamos hálózatok és teherelosztó rendszerek ismerete

· Termelő/csomagoló gépek gyártásában, szervizelésében szerzett tapasztalat

· B kategóriás jogosítvány

· Kommunikációképes angol nyelvtudás

Amit kínálunk:

· Szakmai fejlődési lehetőség

· Versenyképes alapbér

· Magas béren kívüli juttatások

· 13. havi fizetés

· 14. havi fizetés egyéni teljesítmény függvényében

· Állandó, stabil munkahely

· 24 órás csoportos balesetbiztosítás

Amennyiben úgy érzed, hogy kipróbálnád magad nálunk, jelentkezz hozzánk az allas@agrana.com e-mail címen.