Tanulástechnika képzés

Vannak időszakok egy egyetemi hallgató, vagy bárki életében, amikor egyszerűen nem megy a tanulás, nem sikerül egy információ befogadása, egy anyag, tanulmány feldolgozása, ismereteinek elsajátítása. Sok esetben ér el mindenkit a „ráérünk majd ekkor-, vagy akkor tanulni, foglalkozni vele” érzés. A tanulástechnika egyszerű és hatékony módszereivel elkerülhetők ezek az időről időre visszatérő nehézségek.

Duális képzési ismeretek képzés

A mai folyamatosan változó oktatási és képzési rendszerben, rendszerekben nehéz eligazodni. Mi a különbség a felnőttoktatás és felnőttképzés vagy a felsőoktatási szakképzés és az emelt szintű szakképzés között. Hasonló szavak, mégis teljesen más jelentéstartalommal bírnak. Mit takar az OKJ, az SZVK, vagy a KKK mozaikszó? Ha szeretne elmélyülni, vagy egyszerűen csak a közép- és felsőoktatási duális képzési rendszerben eligazodni, 16 órás képzésünk minderre lehetőséget biztosít.

Válj hallgatói mentorrá!

Ha könnyen megtalálod a közös hangot másokkal és elkötelezetten szeretnél segíteni hallgatótársaidnak, várjuk jelentkezésed!

EQUITONE Építészhallgatói pályázat 2018

2018-ban az EQUITONE negyedik alkalommal kiírt Építészhallgatói Pályázatán a szálcement anyagú EQUITONE homlokzati lapok friss és kreatív alkalmazásait szemléző pályázatán ismét építészhallgatók munkáit díjazza.

CEEPUS pályázati lehetőség Oktatóknak és Hallgatóknak

Tisztelt Oktatók és Hallgatók!

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara pályázatot hirdet a CEEPUS – Közép-európai Felsőoktatási Csereprogram keretén belül hallgatói, ill. oktatói mobilitásban való részvételre a 2018/19-es tanév tavaszi félévére.

MesterVideó pályázat

A pénzügyi tudatosság fejlesztése érdekében országos videópályázatot hirdet a Magyar Államkincstár MesterVideó címmel. A program célja, hogy a Kincstár felmérje, mit gondolnak a diákok a megtakarításokról, az állampapírokról, valamint milyen pénzügyi ismeretekkel rendelkeznek.

In Memoriam Prof. Dr. Lenkei Péter

Fájdalommal tudatjuk, hogy Lenkei Péter (1933-2018) emeritus professzor, egyetemünk volt főigazgatója, életének 86. évében elhunyt.

TMDK határidők

A 2018 őszi kari TMDK időpontjai a következők:

Építész vagy Építőmérnök Tervező

Szekszárdi székhelyű Építész iroda gyakorlattal rendelkező, önállóan dolgozni tudó Építész vagy Építőmérnök Tervezőt keres alkalmazotti jogviszonyba.