Gyászhír

2024. augusztus 12-én kaptuk a lesújtó hírt, hogy nyugdíjas kollégánk Gunszt Dezső, életének 71. évében váratlanul elhunyt.

Magyar BIOEAST HUB nyitórendezvény, Esztergom, 2024. szeptember 5.

A BIOEAST Kezdeményezés (www.bioeast.eu) 2018 óta már Közép- és Kelet-Európa 11 országában támogatja a biomassza termelését és feldolgozását érintő szakpolitikák tudásalapú összekapcsolását, valamint a kutatási és innovációs kapacitások erősítését.

Kiemelt érdeklődéssel fordultak a PTE MIK kihelyezett szakmai programjai felé Kínában

Élénk érdeklődés kísérte mind a sajtó, mind a szakma részéről a kínai Beihai University of Art and Design-on (BUAD) a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) közelmúltban zajlott eseményeit: a kortárs építészet és ipari formatervezés felsőoktatási intézményi gyakorlatát és oktatását fókuszba helyező ’Design Szalon’-t, azaz az építészeti koncepcióalkotás, illetve a tárgytervezés pécsi módszertana mentén zajló nemzetközi oktatási kurzusokat, valamint az épített környezet jövője és az európai standardok mentén felépülő építészeti kutatás kilátásait feszegető előadásokat.