Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Nemzetközi szakmai-tudományos együttműködések támogatása 2024-1.2.9-NETWORKING

Nemzetközi szakmai-tudományos együttműködések támogatása 2024-1.2.9-NETWORKING

Pályázati beadási határidő: 2024.12.13. 12:00

Pályázati cél:

A pályázati felhívás célja, hogy kiszámítható forrást biztosítson a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegye a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás-fejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését. Ennek keretében: ösztönözze a magyar pályázókat nemzetközi kapcsolataik kiépítésére, fejlesztésére, aktív részvételre szakmai szövetségek és nemzetközi szervezetek tevékenységében, növelje a magyar K+F+I tevékenységek és eredmények láthatóságát, hozzásegítse a magyar szereplőket ahhoz, hogy sikeres pályázati részvételhez vezető stratégiai kapcsolatokat építsenek, az európai kutatási keretprogramok pályázati témáinak alakításában aktívan részt vegyenek.

Bővebb tartalom

Téli programajánló

Közeleg az Advent és a karácsonyi készülődés ideje. Az ajándékozást megkönnyítendő folyamatosan nyitjuk meg programjaink jegyértékesítését, hogy tudjanak válogatni belőlük, hisz a legszebb ajándék idén is a közös élmény családtagokkal, barátokkal, jó ismerősökkel.


Összefoglaló a MIK PARTNERS 2024 Szakmai Napról

Az idei MIK PARTNERS Szakmai Napon 27 szekcióban, mintegy 150 szakmai előadás hangzott el. Szekcióink látogatókban is bővelkedtek - 170 fő PTE munkatárs, közel 1000 fő MIK-es hallgató, mintegy 100 fő szakmai kamarai tag és mintegy 400 fő vendég regisztrált konferenciánkra. 

Összefoglaló az V. Gépészmérnöki Tudományok Népszerűsítése Konferenciáról

Ötödszörre rendezte meg a Magyar Tudomány Ünnepe országos rendezvénysorozat keretében a Gépészmérnöki Tudományok Népszerűsítése Konferenciát a PTE MIK gépészmérnök oktató gárdája, a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi területi Bizottsága Gépészeti és Épületgépészeti Munkabizottsággal (MTA PAB GÉG) közösen. 

Hallgatók által készült odúval teszik komfortossá a madarak élőhelyét - Madárbarát munkahely lett a PTE MIK

Madáretetőket és a hallgatók által készített egyedi grafikájú madárodúkat, valamint az ökológiai diverzitást elősegítve denevérodúkat helyeztek ki a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) parkjába, amelyet madárbarát környezetté igazítva az intézmény megkapta a Madárbarát Munkahely címet. A kar oktatói, munkatársai és hallgatói a jövőben ellenőrzik, karbantartják az odúkat, a téli időszakban pedig folyamatosan etetik a madarakat. A madárbarát munkahely kialakítása ezzel nem ért véget, tervezik, hogy a jövőben más típusú madárodúkat is kihelyeznek, hogy még több faj lehessen hasznos „ingatlanfoglaló”. Az intézmény parkjába madáritatók, valamint az ökológiai egyensúly fenntartásaként rovar- és méhhotelek, továbbá sünhotelek is kerülnek majd.

Novemberi programajánló

Év végi ünnepek közeledtével újabb programokba enged betekintést Pécs városa a kultúra szerelmeseinek.

Innovation in Engneering Education (IEE) nemzetközi konferenciasorozat

Az MTA200 rendezvénysorozathoz kapcsolódóan indítja útjára a Debreceni Akadémiai Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara az Innovation in Engneering Education (IEE) nemzetközi konferenciasorozatot.