Érzékeny Egyensúly: Hagyományok és modernitás Bhutánban

Időpont:

Engedd magad elmélyülni Bhután elbűvölő birodalmában, ahol a hagyomány és a modernitás finom egyensúlyban táncol. Csatlakozz hozzánk egy lenyűgöző utazásra, és tárjuk fel együtt a tradíció és a modernitás közötti harmóniát. A hagyományos rituálék időtlen suttogásaitól a kortárs előrelépés vibráló pulzusáig fedezd fel Bhután egyedi szövetét, amely a kulturális gyökerek és az innováció örök szeretetét mutatja be. Ebben az előadásban felfedezzük, hogyan éri el Bhután a modern törekvések és kulturális hagyományok finom egyensúlyát.

Valcsicsák Zoltánt először 2011-ben a fenntartható fejlődés, a Bruttó Nemzeti Boldogság és a buddhizmus iránti érdeklődése vitte Bhutánba. Ezen az első útján – amelyet több másik követett – a Loden Alapítvány önkénteseként megismerte Bhután rejtett arcait, beleszeretett az országba, és az élete megváltozott. Hazatérve többedmagával megalakította a Magyar-Bhutáni Baráti Társaságot, amelynek elnöke. Megírta az első Bhutánról szóló könyvet, kezdeményezte az első bhutáni filmfesztivált és kiállítást, számos bhutáni előadót hívott meg hazánkba. A témában előadásokat és beszélgetéseket tart, utazó csoportokat vezet, kreatív és vállalkozó kedvű bhutániak felkarolásán dolgozik, és minden évben hosszabb időt Sárkányföldön tölt.

Helyszín: Művészetek és Irodalom Háza
Esemény: https://fb.me/e/1HtNlXBf0