Európai Mobilitási Hét a PTE-n!

Időpont:

Idén huszonharmadik alkalommal rendezik meg az Európai Mobilitási Hetet szeptember 16. és 22. között, mely számos érdekes programmal várja mindazokat, akik szeretnének többet megtudni a környezetbarát és fenntartható közlekedésről.

Az eseménysorozat egy olyan összeurópai kezdeményezés része, amely kifejezetten az ésszerű közlekedés gazdaságnövelő hatásaira helyezi a hangsúlyt. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampánya évről évre egyre népszerűbb Magyarországon, így Pécsett is, ahol nyereményjátékokkal és ingyenes programokkal készülnek a szervezők.

Az idei, 2024. évi mottó – "Mindannyiunké a tér" – arra hív bennünket, hogy közösen döntsük el, miként használjuk a közterületeket és gondoskodjunk arról, hogy mindenki – különösen a gyalogosok és a kerékpárosok – kellemes környezetben, biztonságosan és kényelmesen közlekedhessen. Az idei mottó jegyében szeretnék az egyetemi polgárok figyelmét felhívni a környezettudatos, zéró emissziós közlekedés fontosságára.

Ehhez kapcsolódóan a PTE Zöld Egyetem Program számos partnerrel, illetve a karokkal és a gyakorló iskolákkal együttműködve sokszínű, és zéró-emissziós programokkal készül, hogy az Európai Mobilitási Héten a biztonságos kerékpáros közlekedésre közösen biztassák az utazóközönséget.