Lányok Napja a MIK-en!

Időpont:
Művészeti kiállítás, 3D nyomtatás és hegesztő-szimulátor - Legyél mérnökhallgató egy napra!

Szeretnél olyan karriert, melynek során hozzátehetsz a világhoz, és lehetőséged van innovatív megoldások kitalálására és megvalósítására? Érdekelnek a természettudományos tantárgyak, és szeretnél olyan szakmát választani, ahol ezeket hasznosíthatod?

Akkor ismerd meg a karunk mérnökeit, akik saját tapasztalataikon keresztül mesélnek neked a mérnöki szakmai szépségeiről!

Tervezett program:

8.00 – Érkezés (MIK aula)
8.00-8.15-ig várjuk az érdeklődőket a MIK aula információs pultjánál. A találkozást egy rövid bemutatkozó játék követi majd, ami közben megismerhetetik kicsit egymást, és minket is. (Helyszín: B224-es terem)

8.45 – Kerekasztal beszélgetés (B224-es terem)
Egy kötetlen kerekasztal beszélgetéssel indítjuk a napot a B224-es tárgyalóteremben. A beszélgetés során bemutatkoznak karunk oktatói, volt és jelenlegi hallgatói, akik elmesélik nektek, milyen is nőként a tudományos, mérnöki pályán dolgozni. Kérünk benneteket, hogy bátran kérdezzetek a titeket érdeklő témákról!

10.00-12.30 – Aktív programok
10.00 órától egy 5 állomásos interaktív túrával folytatjuk programunkat, melynek keretén belül betekintést nyerhettek mérnök szakos hallgatóink mindennapjaiba.

Tervezett állomások:

1) "Pécsi emlékek" - Dr. Jin Xin DLA kiállításának megnyitója

2) BIM labor megtekintése
Érdekel, hogy mit jelent pontosan az építményinformációs modellezés (BIM)? Kíváncsi vagy a legkorszerűbb építőipari digitális megoldásokra? Tarts velünk, és merülj el az építészet virtuális világában!

3) Hídaljuk át a távolságokat! / Interaktív játékok az építőmérnöki laborban
Játékos-interaktív mérnöki foglalkozásunk keretén belül megismerheted az építőiparban használatos anyagokat, megtudhatod, milyen a jó alapozás, és a terhekkel való játék során belekóstolhatsz a statika gyakorlati oldalába is.

4)
"Szétforgácsolódunk" / 3D nyomtató bemutató és hegesztő-szimulátor a gépész laborokban
Tekintsd meg 3D nyomtató bemutatónkat, próbáld ki hegesztő-szimulátorunkat, és bújj egy kis időre gépészmérnök hallgatóink bőrébe!

5) Víztisztítás sással, náddal / A vízkezelés és víztisztítás lehetőségei
Szeretnéd megtudni, hogyan alkalmazhatók a természettudományos tantárgyak a mindennapokban? Tarts velünk, és ismerd meg a természetközeli szennyvíztisztítás módszereit a Környezetmérnöki Tanszék kutatási mintatelepén!

Légy kreatív! Légy mérnök!

Akik várnak rád:

Prof. Dr. Medvegy Gabriella

dékán, egyetemi tanár, építész

"The New Normal” - Legyél jelen velünk a műszaki pályán

Dr. Kovács Éva

egyetemi docens, kommunikációért felelős dékáni megbízott

A PTE-MIK televíziós műsorkészítő szak szakfelelőse.

Simon Dóra

MIK hallgató

"Ez az út lehetőséget adhat arra, hogy kifejezd kreativitásod, tudásod és megmutasd a világnak mire is vagy képes!"

Dr. Jin Xin

adjunktus

Dr. Vörös Erika

adjunktus

Bakk Teodóra Diána

tanszéki mérnök

"A tudomány mindenkié - légy bátor, és légy része a változásnak!"

Landek Nikoletta

szakoktató