Tamil Királyok Nyomában Dél-Indiában

Időpont:
Időpont: 2024. 03.28 18:00
Helyszín: Művészetek és Irodalom Háza
Ferenczi Roland előadása tíz év dél-indiai kutatóútjainak legérdekesebb történeteit idézi fel, miközben évezredeken átívelő utazásra hív, amely során pálmalevél kéziratok nyomába eredünk, felidézzük ótamil vándor dalnokok énekeit, ősi templomvárosok porlepte utcáin bolyongunk és megemlékezünk az ókori Tamilföld legendás királyairól.
Dr. Ferenczi Roland indológus-ókortörténész, jelenleg a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ Keleti Gyűjteményének könyvtárosa és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Indológia Tanszékének óraadója. Kutatói érdeklődése elsősorban az ótamil caṅkam-irodalomra, az ókori Dél-India politikai földrajzára, a korai tamil királykultuszra és a Római Birodalom és a tamil királyságok közötti kereskedelem történetére összpontosít.