Tanuló Város Fesztivál 2024 - Tudományfesztivál

Időpont:

A Tudományfesztivál hazánk legnagyobb street science rendezvénye, amely 2024-ben 13. alkalommal kerül megrendezésre, Pécsett most először. Az ingyenes rendezvény a közoktatásban és a felsőoktatásban tanuló diákok mellett megszólítja az innováció iránt érdeklődő nagyközönséget is.

Helyszín: Pécs, Zsolnay Negyed E78 épületkomplexum és Planetárium területe

Célja a magyar és a nemzetközi tudományos élet szereplőinek bevonásával bemutatni a modern kutatási eredményeket, az intézetekben, a felsőoktatási intézményekben és az innovációval foglalkozó vállalkozásokban folyó kutatási tevékenységet, valamint a tehetséggondozó programokat.

Karunk pneumatikus játékkal, hidrogénbiciklivel, 3D nyomtatóval, gokartszimulátorral és két előadással csatlakozik az országos programhoz.
További részletek a rendezvénnyel kapcsolatban itt olvashatóak: https://tudomanyfesztival.hu/