Vendégségben az uráli nyelvrokonainknál Udmurt földön

Időpont:

Dr. Orbán József professor emeritus a „Vendégségben az uráli nyelvrokonainknál Udmurt földön” című előadására invitáljuk Önöket. Professzor úr saját kutatásának bemutatása tudományos és saját tapasztalatokon alapul.

Az, aki az előadással kapcsolatban feltett kérdésre a program végén a legjobban válaszol, 10.000Ft jutalomban részesül.

Az előadás néhány kiemelt témája:

• Milyen az élet az eldugott Ural menti falvakban és városokban. Ott, ahol 1990-ig külföldiek számára zárva volt a terület. Milyen házakban laktak és laknak az Izsevszk környékiek. A nem fiataloknak, milyenek a szórakozási lehetőségeik.
  • Milyen volt a „jegyrendszer” a 90-es évek elején egyes Urál városokban.
  • A felnőtt korosztály használja-e népviseletüket a falvakban. Az Uráli népcsoportok öltözetének és népviseletének részletes bemutatása. Hogyan dalolnak és táncolnak az Udmurt nyelvrokonaink. Video felvételeken bemutatva. A Bakui 2012 Eurovíziós fesztiválon díjat nyer „Öregasszonyok kórusa” bemutatása.
  • Az Urál vidékén járva és az őslakossággal beszélgetve, érezhető-e a nyelvrokonság. Nyelvrokonnak tartják-e magukat velünk. A magyar nyelv elhelyezkedése az Uráli nyelvek családjában. A magyar nyelv eredetével kapcsolatosan, nyelvészeti kérdések tisztázása a finnugor és türk-török nyelvekkel kapcsolatosan. Hogyan tanítják a magyar nyelvet az Izsevszki Egyetemen.
  • Az Urálban nevelkedett Csajkovszkij szülővárosa, hogyan őrzi a zeneszerző hagyatékát. Milyen koncertet adott az 5 éves virtuóz utódja (zenefelvétel)
  • Személyes beszélgetés Kalasnyikovval (hangfelvétel)..Kalasnyikov hogyan fejlesztette ki az AK 47 géppuskát, és harcolt-e ellenünk a II. világháború frontvonalában.
  • Van-e bizonyíték az Altáj vidéki őshazára (Dzsungária) és az ott élő népekkel való kapcsolatra (ujgurok és madjar törzsek).Az őshaza kutatóink felfedezései (Julianus barát és Vámbéri Ármin).
  • Milyen oktatási és tudományos kapcsolatai voltak és vannak a PTE Műszaki Karnak az Izsevszki Műszaki egyetemmel. Hallgatói kapcsolataink bemutatása.
  • Az Izsevszki Egyetemen tartott előadásaim tapasztalatai.
  • Az ősmagyarokkal kapcsolatos legújabb archeogenetikai vizsgálatok megállapításai. Milyen kapcsolatunk volt a hunokkal, vagy manshik voltak- e az utolsó népcsoport akikkel együtt éltünk az őshazában.