Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

GLT Delta Kft.

Az épületgépészet összes területén jelen lévő GLT Delta Kft. olyan rendszereket gyárt és szerel, amelyek kímélik a környezetet, óvják az életet, kényelmet és jó közérzet biztosítanak. A vállalkozás folyamatos és innovatív fejlődésének alapja a szakmai színvonal fejlesztése, ezért rendszeresen képzik kollégáikat és új technológiákat vezetnek be. A GLT Deltánál duális képzésben részt vevő hallgatók a gépészeti anyagoktól kezdve a különböző tervezési és gépészeti projektmenedzseri folyamatokon át a 3D-s tervezőprogramig számos területtel megismerkedhetnek.

A CÉG

Innováció az épületgépészetben. A GLT Delta Kft. az épületgépészet minden területén jelen van, a 3D-s felméréstől kezdve a 3D BIM tervezésen és a gyártáson keresztül a kivitelezésig és karbantartásig. Céljuk, hogy a különböző területek integrálásával átfogó épületgépészeti szolgáltatásokat tudjanak nyújtani és egyedülálló módon iparosítsák az épületgépészeti szereléseket.

AZ INNOVÁTOR

Az épületgépészet iparosításával kapcsolatosan számos jelenleg is futó fejlesztésük van. A 3D-s lézerszkennelést épületgépészeti rendszerek felmérésére és visszamodellezésére használják. A 3D BIM tervezés keretében kapcsolási rajzok, 2D-s rajzok és 3D-s felmérés segítségével a valós térbe tervezik gépészeti rendszereiket, milliméteres pontossággal. Ennek köszönhetően az ütközések és hibák előre, a tervezés során kiküszöbölhetők. A 3D épületgépészeti tervek virtuális valóságban való megtekintését teszik lehetővé a tervezők és a megrendelők számára, hogy lássák, mi és miként fog elkészülni. Emellett a vállalkozás épületgépészeti modulrendszert fejleszt, illetve épületgépészeti rendszerek gyártásának fejlesztését és optimalizálását végzi.

 A DUÁLIS PARTNER

Annak érdekében, hogy a hallgatók a lehető legtöbbet tanuljanak és később ezt a tudást folyamatosan használják, lehetőség szerint a cég igyekszik minden területen bevonni és megismertetni őket a gépészeti anyagokkal, a különböző tervezési és gépészeti projektmenedzseri folyamatokkal, vagy például a 3D-s tervezőprogramokkal. A duális képzéssel a GLT Deltának két célja van. Amennyiben a diákok megszerzik náluk az épületgépészeti rendszerek gyakorlati ismereteit, lehetőséget adnak, hogy érdekes és innovatív fejlesztésekben vehessenek részt. Másik céljuk, hogy a képzés végeztével a mérnökök tovább dolgozzanak náluk vagy a fejlesztéseken vagy pedig mint épületgépész tervező, esetleg projektvezető.

DUÁLIS HALLGATÓ VOLTAM - Horváth Ákos 

- Miért ezt a céget választottad a szakmai gyakorlatodhoz?

- Jelentkezésem során alapvetően épületgépész cégben gondolkoztam, illetve valamilyen kis- vagy középvállalkozásban szerettem volna duális gyakorlatot teljesíteni, bízva abban, hogy ott jobban tudok érvényesülni, több figyelem jut egységnyi emberre, és több lehetőség rejlik benne. Szerencsére ezeket mind megtaláltam a GLT-nél. Továbbá szimpatikus volt a cég innovatív profilja is.

 - Milyen feladatokat láttál el a vállalkozásnál, mivel foglalkoztál?

- Másodéves vagyok a PTE MIK Gépészmérnöki szakán. Az első félévben a cég telephelyén lévő raktárban segédkeztem. Itt megismerkedtem az épületgépészeti kivitelezés alapjaival, a szabványos méretekkel, jelölésekkel. A második félévben az irodában láttam el különböző feladatokat, pl. az árajánlatok készítésében segédkeztem. Itt sokféle tervet láttam, az egészen letisztult kapcsolási rajzoktól elkezdve a közel végleges és meglehetősen összetett 3D-s modellekig. Ebben a félévben elkezdtünk dolgozni egy automatizálási folyamaton, a 3. félévben ezt a projektet folytattam, kisebb-nagyobb feladatokkal színesítve.

- Milyen ismeretekre tettél szert a cégnél, mit tanultál a gyakorlat során?

- Az, hogy rendszeresen egy szakmai közegben vagyok, önmagában egy tanulási folyamat. Lehetőségem van belelátni aktív kivitelezési projektekbe, részt venni azok elemzésében, esetlegesen a problémák megoldásában. Óriási dolog idősebb mérnökök sok éves tapasztalatát megismerni. Rengeteg mindent lehet belőle tanulni. Munkám során precizitást, pontosságot, munkatűrést, és kitartást tanulok. Ezek mind olyan dolgok, amik később hihetetlen mértékben fognak hasznomra válni.

- Mi tetszett leginkább a cég életéből, működéséből, amit a gyakorlat alatt megtapasztaltál?

- Elsőnek emelném ki a jó hangulatú munkakörnyezetet. Hasonló életkorú munkatársaimmal nagyon könnyen szót értünk egymással, hatékonyan tudunk együtt dolgozni. Jó megtapasztalni azt a nyitottságot, ami a céget átjárja, egészen a felső vezetőktől kezdve. Minden ötletet meghallgatnak, minden újra nyitottak. Ez számomra egy hatalmas élmény, és újabbnál újabb ötletekre, elképzelésekre ösztönöz. Büszke vagyok arra, hogy egy ilyen cégnél dolgozhatok, ahol megbecsülnek, ahol számít a munkám, és ahol ilyen korrektek velem.