Pécs építészete tegnapelőtt, tegnap, ma és holnap

Pécsi (építő)művészeti időutazás. A tematikus előadássorozat a 'Pécsi Építészképzés Húszéves Jubileumára' tervezett nemzetközi szakmai programok részeként, speciális fókusszal nyújt betekintést a pécsi mozgalmak, építészeti nóvumok, a Pécset építészeti, művészeti szempontból érintő nagy korszakok főbb állomásaiba. A  tematika nagyjából 100 évet ölel fel, a korai korszakoktól a modernizmuson, avantgardon keresztül jut el napjainkig, mutat rá következtetésekre, összefüggésekre, és próbál az iskolalapító professzorok - Bachman Zoltán, Kistelegdi István, Hübner Mátyás - szemüvegén keresztül egy 20 évvel későbbi jelenig eljutni.

Az előadássorozat előadóit, programját Prof. P. Szűcs Julianna művészettörténész válogatja - fő ismérvük, hogy mindannyian valamilyen módon pécsi kötődéssel bíró, Pécs építészeti világával valami módon kapcsolatot ápoló műértők; alkotóművészek, művészettörténészek, műkritikusok.

10 előadó, angol nyelvű szinkrontolmácsolás, 2019. 05. 10. péntek, 'É81'.