Két filmfesztivál, két rangos díj

Budapest, Táplánszentkereszt

Helstáb Martin, a PTE Műszaki és Informatikai Karának hallgatója Nagydíjat kapott az I. Magyar Speciális Független Filmszemlén.

Martin „Nincs több utolsó” című animációja egy klausztrofóbiás vakond, egy tériszonyos madár és egy napallergiás gyík történetét mutatja be. Az animációs film két hónap alatt készült el.

Az I. Magyar Speciális Független Filmszemlét a Magyar Speciális Mozgókép Egyesület szervezte. Kezdeményezésének fő célja, hogy a szellemi fogyatékossággal élő, a pszichiátriai- és szenvedélybeteg alkotók filmjeit vagy olyan rövid mozgóképes alkotásokat, amelyek az értelmi fogyatékosság, a betegségek, a függőség problémáit vizsgálják pozitív megközelítésben.

A szemlén 35 rövidfilm szerepelt, 15 részesült díjazásban. A zsűri tagjai Janisch Attila és Kulcsár Tamás filmrendezők, és Dr. Radványi Katalin, az ELTE egyetemi tanára volt. Fővédnöki szerepet Törőcsik Mari színművésznő látta el.

A VAS-Film 11 országos filmfesztiválon a Legjobb fikciós alkotás kategóriában pedig fődíjat kapott a film.

Résztvevő

Helstáb Martin televíziós műsorkészítő szakos hallgató

Videók

Nincs több utolsó