Mérnökcsapatunk ismét sikeres volt a Hungexpon!

Budapest, Hungexpo

A Techtogether Automotive Hungary versenyt harmadik éve rendezik meg azzal a céllal, hogy a műszaki pálya, azon belül is az autóipar iránt érdeklődő mérnökjelöltek összemérhessék tudásukat, friss kutatásaik eredményeit. Az idén október 19-21. között rendezték meg a versenyt, melyen Pollroth nevű csapatunk a II. helyezést érte el az összesített versenyben, illetve a Tequa cég különdíját is átvehették hallgatóink.

A Techtogether verseny egy olyan program, amely egyedülállóan biztosít lehetőséget a mérnökhallgatóknak, hogy az autóipar képviselői előtt bemutatkozhassanak kiemelkedő tehetségükkel, fejlesztési terveikkel. A program keretén belül elméleti és gyakorlati feladatok megoldásával versenyezhetnek a hazai felsőoktatási intézmények legjobb csapatai. Az idei évben a zsűrielnöke dr. Takács János, a Gépipari Tudományos Egyesület elnöke volt.

A vállaltok is pozitív visszajelzéssel nyilatkoztak az idei versenyről, örülnek ennek a programnak, hiszen olyan tehetséges mérnökhallgatókat ismerhetnek meg, akiket a közlejövőben alkalmazni is tudnak.

A Műszaki és Informatikai Kar csapata a Pollroth 753 pont, csekély számú pontkülönbséggel a második helyet szerezte meg.

A csapat tagjai: Hegedüs Réka, Megyeri Boglárka, Palkó Viktória, Köő József, Molnár Balázs Csaba, Nagy Csaba, Pap Zoltán és Sebestyén András.

Felkészítő oktatók: Megyeri Péter és Malkó Tibor.

„Nagyon jól éreztük magunkat a versenyen, bár keményen meg kellett dolgozni az elért eredményért. Szinte éjjel nappal a feladatok megoldásán dolgoztunk, készültünk a prezentációkkal. Nagyon büszke vagyok a csapatomra. Köszönöm minden tagjának a lelkes hozzáállást és az áldozatos munkát.” mondta Malkó Tibor a csapat felkészítője.