“2022. Év Kiemelkedő Publikációja Díj”- pályázati kiírás

A Pécsi Tudományegyetem rektori vezetése célul tűzte ki, hogy a centenáriumi évben a minőségi publikációk megjelenésének elősegítésére, és az ebben részt vevő alkotók elismerésére pályázatokat hirdet. A Pécsi Tudományegyetem tudományos céljainak megvalósítása érdekében, az egyetemen folyó kutató- és alkotómunka tevékenység elismerése céljából pályázatot ír ki „A 2022. Év Kiemelkedő Publikációja Díjra.”

Pályázati beadási határidő: 2023.09.29. 23:59

Bővebb tartalom

Követelmények:

Egyetemünk oktatói, kutatói a 2022. évben megjelent publikációikkal nyújthatnak be pályázatot. A pályázatok kategóriánkénti rangsorolását követően a Tudományos Tanács dönt a díjazott publikációkról. A rangsorolásnak – szakterületi sajátosságok figyelembevétele mellett – kiemelt szempontja a pályázó publikációs tevékenységének a PTE alapítványi finanszírozásában szerepet játszó indikátorteljesítés szempontjából történő megítélése. Ennek alapjául a WoS Scopus Q besorolása alapján kalkulált súlyozott publikációs mutató szolgál. Ebben a Q2 folyóiratokban megjelent közlemények 0,5 súllyal, Q1 folyóiratban megjelent közlemények 1 súllyal, a D1 folyóiratban megjelentek 2 súllyal, a Web of Science TOP10% idézett cikkek 5 súllyal szerepelnek (0,5*Q2 + Q1 + 2*D1 + 5*TOP 10% közlemények száma).

Pályázat mértéke: 500 ezer Ft