„4x4 Workshop” záró rendezvénye és kiállítása a Műszaki és Informatikai Karon

Kínai építész professzorok és üzletemberek érkeznek a Műszaki és Informatikai Karra

2018. augusztus végén világhírű professzorok, neves szakemberek és kínai vállalatvezetők érkeznek a PTE Műszaki és Informatikai Karára, hogy a kínai és magyar építész jelöltek diplomamunkáit tekintsék meg. A 60 fős delegáció - melynek tagja a Pécsi Tudományegyetem díszdoktora Wang Tie - számos programon vesz részt. Többek között meglátogatják Pécs kiemelkedő építészeti helyszíneit. A rendezvény részeként a programban résztvevő partnerintézmények hallgatói és oktatói munkáiból nagyszabású kiállítás nyílik az egyetem Boszorkány úti campusának aulájában.

A Pécsi Tudományegyetem egyetemi szintű építész képzése 20 évvel ezelőtt indult. Az évforduló előtt tisztelegve került kiválasztásra a pécsi helyszín.

2013 óta áll együttműködésben a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának Építész Szakmai Intézete illetve Breuer Marcel Doktori Iskolája a kínai „China University Union”-nal, a 15 magas rangú egyetemet és művészeti akadémiáját összefogó szervezettel.

A közös munka legkiemelkedőbb eseménye a „4x4 Workshop”, mely egy építész diplomatervezési program. A legkiválóbb egyetemek és akadémiák kínai és magyar építészhallgatói mutatják be diploma projektjüket a részt vevő egyetemek professzorai előtt.

A hallgatók neves professzorokból és vállalati vezetőkből álló zsűri előtt ismertetik féléves munkájukat. Az építész jelöltek nemzetközi szinten mérhetik össze tudásukat más országok hallgatóival. A bizottságban nagyvállalatok képviselői is részt vesznek, akik végig kísérik a hallgatók diplomatervének alakulását és véleményükkel formálják is azt. Ez igen kivételes lehetőség egy hallgató számára, hiszen az értékelést követően a díjazott hallgatók felvételt nyerhetnek a MIK nemzetközi építészmérnök mesterképzésébe illetve nemzetközi vállalatok ajánlanak gyakornoki valamint designer, építész munkalehetőséget számukra.

A China Central Academy of Fine Arts is állandó részvevője a szakmai programnak, mely az országosan kiemelt nyolc művészeti akadémiát és egyetemet tömöríti egy szervezetbe, ahol építészképzés illetve a határterületeknek számító belsőépítészet, landscape design és környezettervezés képzés folyik. A Tsinghua University több nemzetközi egyetemi rangsorolás szerint első helyen szerepel a kínai egyetemek közt. A kiváló minőségű képzésük és hallgatóik miatt különösen fontos kapcsolatnak számítanak a MIK nemzetközi építészmérnök képzése szempontjából, minőségi hallgatói utánpótlást jelentve a Karnak.

A hallgatói prezentációk: 2018. augusztus 31. 9:00 óra

A kiállítás megnyitó: 2018. szeptember 3. 16:00 óra

A programban részt vevő egyetemek
  • Academy Of Arts&Design,Tsinghua University
  • University Of Science And Technology Liaoning
  • Weierchuang Architecture Design Studio
  • Wuhan University Of Technology
A programban részt vevő szervezetek
  • China Building Decoration Association
  • QINGDAO PURELIFE DESIGN CONSULTANTS CO.,LTD
  • Shanghai SUPERUS Home Technology Co., Ltd.
  • ZIBO GOLD LION KING TECHNOLOGY CERAMIC Group Co, Ltd.
  • JIANGXI COLLEGE ARTS