A Legjobb Panel! - hallgatói pályázat

A Breuer Marcell Doktori Iskola és a Pétáv Pécsi Távfűtő Kft.  nyilvános, nyílt hallgatói ötletpályázatot hirdet.

A pályázaton a PTE-PMMIK aktív hallgatói státusszal rendelkező hallgatói vehetnek részt.

A pályázat célja,  a panellakásokkal kapcsolatos előítéletek árnyalása, megszüntetése kortárs belsőépítészeti megoldásokkal és az építészeti megoldások színvonalas prezentációjával. A pályázatban javaslatként megfogalmazott megoldások arra szolgálnak, hogy kézzel fogható bizonyítékot adjanak arra, hogy ezek nem „hártányos” helyzetű életterek. A részletek és a használat pontos átgondolásával – mely feltételezi azt, hogy a kiválasztott célcsoport (pl.: nyugdíjas, 1-2 gyermekes család, albérlet) életviteléhez igazított megoldás születik – megtalálható legyen a lakásokban a kezdetek óta hiányolt individuum.

A pályázat tárgya egy szabadon választott panellakás átalakítása, ehhez szükség esetén a pályázó számára biztosítunk alaprajzokat (e-mail: alegjobbpanel@gmail.com).

Az adottságok szem előtt tartásával az alábbi szerkezeti átalakítási lehetőségeket figyelembevéve oldandó meg az átalakítás:

• a strangok helyzete adott,  geometriája nem változtatható
  • a tartófalak helyzete adott, falanként maximum 1db 1m széles nyílás vágható
  • a válaszfalak bonthatók
  • a homlokzati nyílászárók, loggiák,erkélyek helyzete adott, geometriájuk nem változtatható
  • a belmagasság egységesen 2,63 m

Beadandó munkarészek:

• alaprajz m 1:50
  • metszetek min. 2 db m 1:50
  • falnézetek min. 4 db m 1:20
  • látványok min. 2db
  • egyedi bútorterv m 1:5; 1:10
  • skiccek, montázsok,3D-s látványtervek tetszőleges számban

Formai követelmények:

• Szükséges számú ca. A4-es lap füzet/mappa formátumban, számítógépes vagy kézi prezetntációval, esteleg vegyes technikával

A pályázat beadása:

A pályázatokat az alábbi címre várjuk .pdf vagy .jpg formátumban:

alegjobbpanel@gmail.com

Az üzenetben kérjük a következő adatokat tüntessék fel: név, EHA-kód, telefonszám.

Az esetlegesen felmerülő kérdéseket 2015.04.30-ig e-mail-ben (alegjobbpanel@gmail.com) lehet feltenni.

A pályázat kiírói fenntartják a jogot, hogy a benyújtott pályázatokat további kiállításokon, illetve egyéb módon (pl.: médiában való közzététel) bemutassák.

A pályázó pályaművének benyújtásával a fenti feltételeket elfogadja.

A Tervpályázat díjazása:

• I. díj: 80 ezer forint
  • II. díj 50 ezer forint
  • III. díj: 20 ezer forint

A díjazás Erzsébet ajándékutalvány formájában kerül átadásra.

Beadási határidő: 2015.június 5.

Eredményhirdetés: 2015.június 19.

A díjátadó időpontjáról a díjazottakat e-mail-ben értesítjük.