Active House Award 2017 díját a Műszaki Kar oktatója által tervezett aktívház nyerte el

Ifj. Prof. Dr. Kistelegdi István az Energia Design Tervező és Kutatócsoport vezetője, a Műszaki Kar oktatója vehette át azt a díjat Dániában az Active House szimpóziumon, aminek a fenntarthatóság az alappillére.

Egy 1970-ben épült pécsi ház felújítását és intelligens házzá alakítását végezték el, ezáltal ez lett  Magyarország első felújított aktívháza. Több mint egy évtizedes kutatás eredménye az az épületfizikai szimulációkkal támogatott tervezési módszer, amelyet néhány éve Energia Design névvel a Pécsi Tudományegyetem szabadalmaztatott is.

Az épület viselkedésének dinamikáját, időbeli szimulációkkal próbálták előre jelezni a tervezés során.

Az ilyen jellegű házak energia-pozitív energiamérleggel rendelkeznek. Az energia design alkalmazható, mind az új, mind a régi, akár lakóház, akár egy nagyobb ipari vagy városi tér léptékében is.