ANGYALBATYU ORSZÁGOS AJÁNDÉKGYŰJTÉSI AKCIÓ

Készíts ANGYALBATYUT egy nehéz sorsú gyermeknek! Hogyan készíthetek ajándékot? Keress egy jó állapotban lévő, üres dobozt! Ezután döntsd el, hogy hány éves fiúnak vagy lánynak szánod ajándékod.

Mit tegyek a csomagba?

Bármit, aminek egy gyermek örülhet:

o játékot (társasjátékot, kártyát, építőjátékot, babát, plüssjátékot, autót, labdát, egyéb játékokat, stb.)

o könyvet, mesekönyvet, színezőt

o tisztálkodási szerek (dezodort, fogkefét, fogkrémet, stb.)

o édességet (csokoládét, kekszet, stb.)

o sapkát, sálat

o iskolai felszereléseket (füzetet, tollat, filcet, zsírkrétát, színes ceruzát, vízfestéket, temperát stb.)

o képeslapot vagy jókívánságot

Mi ne kerüljön a dobozba?

Romlandó, törékeny vagy folyékony ajándék.

Hogyan csomagoljam be a dobozom?

Lehetőleg úgy csomagold be szépen a dobozt, hogy szállítható legyen, de ki is lehessen nyitni. Ne ragaszd le, csak kösd át szalaggal. A biztonsági ellenőrzés miatt a csomagok átnézésre kerülnek, illetve önkénteseink egy-egy plusz ajándékot még hozzátehetnek (pl. édesség, naptár…stb.). A dobozra jól láthatóan írd fel, hogy milyen korú lánynak/ vagy fiúnak szánod ajándékod, pl.: „10 éves fiú″ vagy „6 éves lány”.

Az akció keretében, dobozolás és csomagolás nélkül is leadhatok ajándékokat?

Igen. Ha nincs dobozod, vidd el a gyűjtőpontra zacskóban az ajándékodat és mi bedobozoljuk.

Az akció keretében fogadnak-e külön játékokat, édességeket, ajándékokat, amely nem egy gyermeknek szóló korosztály szerint összeállított kész csomag?

Igen. Ha pl. több édességet, vagy játékokot ajánlanál fel, hozd el a gyűjtőpontra és azokból is tudunk ajándékcsomagot készíteni további gyermekek számára.

Hol és mikor adhatom le ajándékdobozom vagy a csomagolatlan ajándékokat?

A meghirdetett gyűjtőpontokon, amelyeket megtalálsz a www.angyalbatyu.hu oldalon. Az elkészült ajándékcsomagot a helyszíneken jelzett időpontig, de legkésőbb december 17-ig juttasd el valamelyik gyűjtőpontra!

Ezek pontos címéről, a nyitva tartásáról itt olvashattok.

Amennyiben valaki postai úton kívánja ajándékát eljuttatni hozzánk, úgy ezt a gyűjtőpontok valamelyikére kérjük elküldeni. Mindenképpen add postára december 10-ig, hogy még időben eljusson hozzánk és meg tudjuk szervezni az eljuttatást!

Hova kerülnek az ajándékok?

Az összegyűjtött ajándékokat a Katolikus Karitász országos önkéntesi hálózatán keresztül juttatjuk el a gyermekekhez, amelyeket családlátogatások alkalmával vagy a Karitász szervezeteinél, illetve ünnepi műsorok alkalmával veszik át a gyermekek még az ünnepek előtt.

* * * Adhatsz angyalbatyut on-line adományozással is: www.karitasz.hu

Néhány ezer forintból összeállítjuk csomagodat egy gyermeknek!

Segíthetsz a 1356-os adományvonal hívásával is! Hívásonként 500,- forinttal támogathatod a gyűjtést!

Legyen ünnep a karácsony még több gyermeknek!