Átadták a MÉSZ-MÉK országos diplomadíjakat

Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége "Diplomadíj 2018" címmel pályázatot hirdetett az egyetemi 10 féléves osztatlan képzésben (Msc / MA szintű ), vagy az osztott, alap- és mesterképzésben is (BA / BsC + Msc / MA) végzett hallgatók részére. A Diplomadíj pályázaton Msc/MA szintű diplomamunkaként készülő épületterv, belsőépítészeti terv, műemléki épület rekonstrukciós terve, terület- és településrendezési terv, táj- és kertépítészet tárgyú diplomamunkák terveit nyújthatták be a pályázók.

Az Építész Bírálóbizottság tagjai: Anthony Gall, Nagy Csaba, Szalay Tihamér, Túri Attila és Vadász Bence voltak.

A nagyságrendileg 100 beadott munka közül a szakmai zsűri döntése alapján, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karáról két hallgatónak is (Zrena Zoltán, Juhász Hajnalka) sikerült elnyerni az építész diplomadíjak (6 diplomadíjat osztottak ki összesen az építészek között) egyikét.

Az eredmény és a feldolgozott témájuk:

Zrena Zoltán – MÉSZ-MÉK diplomadíj

diplomafélév: 2017/18-as tanév I. szemeszter

diplomamunka témája: Tradicionális íjászközpont

diplomamunka helyszíne: Pécs, Belváros

építészeti/belsőépítészeti konzulens: Kósa Balázs DLA

tartószerkezeti konzulens: Baranyai Bálint Ph.D

Juhász Hajnalka – MÉSZ-MÉK diplomadíj

diplomafélév: 2017/18-as tanév II. szemeszter

diplomamunka témája: Nemrut Kaldera – Vulkántörténeti látogatóközpont és kilátó

diplomamunka helyszíne: Törökország

építészeti/belsőépítészeti konzulens: Kósa Balázs DLA

tartószerkezeti konzulens: Baranyai Bálint Ph.D

Hallgatóinknak és konzulenseiknek egyaránt szívből gratulálunk és kívánunk hasonló szép eredményeket!