AXA Kutatástámogatási Alap posztdoktori ösztöndíj

Pályázható az AXA Kutatástámogatási Alap posztdoktori ösztöndíja.
A pályázati felhívás értelmében három területen lehet pályázni 2 éves posztdoktori állás támogatására, amelyet az ösztöndíjas kutató a PTE valamelyik intézetében, tanszékén tölt be. Az elnyert pályázat időtartama alatt a posztdoktori ösztöndíjas nem tölthet be az egyetemen más pozíciót, státuszt.

A program maximum 120 000 € támogatást ad 2 évre, amely a következőképpen oszlik meg:

• minimum 35000 €/év bruttó bér a kutató számára
  • maximum 5000 €/év kutatási költségek finanszírozására (eszközbeszerzés nem lehetséges)
  • maximum 20000 €/év a fogadó intézmény számára (munkáltatói járulékok fizetése, tandíj, irodaszer, terepmunka-költségek, stb.)

A pályázatokat kutató egyénileg nem nyújthatja be. A felhívásra egy egyetem csak 2 pályázatot nyújthat be, ezért a Pályázati és Innovációs Igazgatóság előválogatást tart.

A belső pályázatok benyújtásának határideje: 2011. augusztus 31.

Bővebb információ itt