Az AXA Kutatási Alap PhD ösztöndíja

Az AXA Kutatási Alap PhD PhD ösztöndíj elnyerésére szóló pályázat keretén belül 3 területen lehet pályázni 3 éves PhD ösztöndíjas hely támogatására, amelyet a nyertes a PTE valamelyik intézetében, tanszékén tölthet el. Az elnyert pályázat időtartama alatt az ösztöndíjas nem tölthet be az egyetemen más pozíciót, státuszt.

Pályázhat az a fiatal kutató (vagy végzős hallgató), aki még nem nyert felvételt doktori iskolába. A nyertes projekt kezdése legkésőbb a 2012. június 29-i eredményhirdetést követő 6 hónapon belül lehetséges. A doktori tanévhez igazodva tehát a tanulmányokat legkésőbb 2012 szeptemberében el kell kezdeni.

A program maximum 120 000 € támogatást ad 3 évre, amely a következőképpen oszlik meg:

• minimum 25 000 €/év bruttó bér a kutató számára
  • maximum 1000 €/év kutatási költségek finanszírozására (eszközbeszerzés nem lehetséges)
  • a maradék a fogadó intézmény számára a PhD kutatás egyéb járulékos költségeinek finanszírozására megy (a ösztöndíj nem egyenlő a magyar állami, nappali tagozatos doktori ösztöndíjjal, ezért a doktori iskolán/programon belül az így felvett hallgató jogi és finanszírozási helyzetét tisztázni kell)

Pályázatot kutató vagy egyetemi hallgató egyénileg nem nyújthat be. A felhívásra a PTE csak 1 pályázatot nyújthat be, ezért a Pályázati és Innovációs Igazgatóság előválogatást tart.

A belső pályázatok benyújtásának határideje: 2012. február 15.

A pályázati csomagot emailben, csatolt fájlban kérjük elküldeni az intézményi koordinátor, Kicsindi Edina részére.

A pályázatot angol nyelven kell benyújtani, a következő (az eredeti kiírás által kértekhez hasonló) módon:

A fogadó intézet/tanszék/doktori program részéről:

• az intézet igazgatójának/ tanszékvezetőnek/doktori program vezetőjének fogadólevele, amelyben röviden bemutatják a doktori program erősségeit, nemzetközi kapcsolatait, infrastrukturális hátterét, stb. (amennyiben az intézet/tanszékvezető és a doktori program vezetője eltérő személy, kérjük, mindketten aláírásukkal érvényesítsék a fogadólevelet).

A pályázó részéről:

• a doktori kutatási terv részletes bemutatása, maximum 4 oldalban (Times New Roman betűtípus min. 12-es méret, 1-es sorköz)
  • a doktori kutatás hosszú távú céljainak összefoglalása (max fél oldal)
  • részletes szakmai önéletrajz
  • a pályázó szakdolgozati témavezetőjének ajánlólevele

A pályázó leendő doktori témavezetőjének részéről:

• részletes szakmai önéletrajz
  • az elmúlt 5 év publikációs listája
  • hogyan illeszkedik a pályázott téma a doktori program és az adott intézet/tanszék profiljába (max. 20 sor)
  • a témavezető fogadólevele, amelyben
  • a témavezető vállalja a pályázó kutatómunkájának felügyeletét és támogatását
  • bemutatja az intézet/tanszék/doktori program részéről a pályázó számára kínált képzési lehetőségeket és röviden a képzésében résztvevő kutatók szakmai profilját

A felhívás szövege és a pályázható témák itt megtekinthetők.

A beadott pályázatokat egy 3 főből álló egyetemi bizottság bírálja el annak innovatív és tudományos tartalma alapján. A belső pályázat nyerteseit legkésőbb március 1-ig emailben értesíti a PII, illetve regisztrálja őket az AXA pályázati felületén. A pályázók ezután március 29-ig tölthetik fel a teljes pályázati anyagukat a rendszerbe. A pályázat nyerési esélye: 10-15%.