Az egész életen át tartó tanulás program 2012-re szóló felhívásai

Megjelent az "Egész életen át tartó tanulás program" 2012-re szóló felhívása.

Az egész életen át tartó tanulás programja az oktatás, a szakoktatás és a szakképzés minden típusára és szintjére vonatkozik.

A pályázóknak a következő országok egyikében kell székhellyel rendelkezniük:

— az Európai Unió 27 tagállama;
— az EGT- és az EFTA-országok: Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc,
— tagjelölt országok: Horvátország, Törökország.

A főbb határidők a következők:

• Comenius egyéni diákmobilitás: 2011. december 1.
  • Comenius, Grundtvig: Munkahelyi képzés: 2012. január 16., 2012. április 30.,  2012. szeptember 17.
  • Comenius tanárasszisztensi ösztöndíjak: 2012. január 31.
  • Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig: Multila­terális projektek, hálózatok és kísérő intézkedések: 2012. február 2.
  • Leonardo da Vinci: Innovációátadására irányuló többoldalú projektek: 2012. február 2.
  • Leonardo da Vinci: Mobilitás (a Leonardi da Vinci mobilitási bizonyítványt is beleértve); Erasmus: Intenzív nyelvi képzések (EILC): 2012. február 3.
  • Jean Monnet program: 2012. február 15.
  • Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig: Partnerségek; Comenius: Comenius Regio partnerségek; Grundtvig: Műhelytalálkozók: 2012. február 21.
  • Erasmus: Intenzív programok, hallgatói mobilitás tanulmá­nyok és szakmai gyakorlat céljából (az Erasmus konzorciumi hitelesítést is beleértve) és oktatói mobilitás (oktatási megbí­zások és személyzeti képzés): 2012. március 9.
  • Grundtvig: Gyakornokság, 50 éven felüliek önkéntességi projektjei: 2012. március 30.
  • Transzverzális program: 1. kulcstevékenység – tanulmányutak:2012. március 30., 2012. október 12.
  • Transzverzális program: minden más tevékenység: 2012. március 1.

Bővebb információ itt