Az Európai Unió Kulturális Öröksége Díj

Az Europa Nostra és az Európai Unió pályázatot hirdet az Európai Unió Kulturális Öröksége Díjakra a 2012-es évre.

Pályázati határidő: 2011. október 1.

Az Europa Nostra és az Európai Bizottság pályázatot hirdet a 2012-es Európai Unió Kulturális Öröksége díjak odaítélésére. Az Europa Nostra-díjjal az európai kulturális örökségekkel kapcsolatos kiemelkedő tevékenységeket, így épületek, szobrok helyreállítását, régészeti lelőhelyek bemutatását, kutatási és oktatási projekteket, valamint a kulturális örökség népszerűsítését ismerik el. Négy kategóriában lehet pályázni: helyreállítás; kutatás; kiemelkedő egyéni vagy közösségi teljesítmény a kulturális örökség területén; illetve oktatási és tudatosságot növelő projektek.

Bővebb információ:
Europa Nostra; Lange Voorhout 35, NL - 2514 EC Den Haag, Hollandia - Elena Bianchi
E: eb@europanostra.org
I: http://www.europanostra.org/news/177/