Bachman Zoltán a nemzet legjobbjai között

A Nemzet Művésze díjat vehette át 2014. november 17-én a Pesti Vigadó Dísztermében Dr. Bachman Zoltán professzor úr, a Breuer Marcell Doktori Iskola alapítója.

A Nemzet Művésze díjat a magyar művészeti élet kimagasló teljesítményt nyújtó, leginkább elismert - megelőzőleg Kossuth-díjban részesített és 65. életévét, tánc-, valamint cirkuszművész esetében 50. életévét betöltött - képviselői kaphatják, személyes megbecsülése, méltó életkörülményeinek biztosítása céljából.

A díjat a színházművészet, az irodalom, a zeneművészet, a képzőművészet, a filmművészet, az építőművészet, a táncművészet, az iparművészet, a fotóművészet, a népművészet, valamint a cirkuszművészet területén alkotók számára adományozzák. A Nemzet Művésze címet egyidejűleg legfeljebb 70 személy viselheti; mivel Kossuth-díjas cirkuszművész jelenleg nincs, idén 69 főt jelöltek.

Zoli bácsi – ahogy hallgatói nevezik – 2005-ben Kossuth díjat kapott, 2013-ban pedig Príma Primissima díjat vehetett át, amely elismerések megkoronázása a most kapott Nemzet Művésze díj.

Professzor Úr, Zoli bácsi, gratulálunk és további sikereket és jó egészséget kívánunk!