Call for Youth Engagement in the Green Transition

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az Európai Bizottság megjelentette a Call for Youth Engagement in the Green Transition felhívást,  amely a fiatalok elkötelezettségét kívánja ösztönözni a zöld átállásban.

A felhívás keretében összesen 10 000 Euróig terjedő támogatást nyújtanak fiatalok által vezetett tevékenységekhez annak érdekében, hogy növeljék a zöld átmenet kihívásai által leginkább érintettek részvételét az EU szén-dioxid-intenzív régióiban.

A felhívásban Magyarországon két ilyen régió van megjelölve: Baranya  és Heves megye, tehát ebből a két  megyéből pályázhatnak, olyan 15 és 24 év közötti fiatalokat (egyénileg vagy csoportosan) bevonó nonprofit szervezetek (magán- vagy állami), akik arra törekszenek, hogy a környezetvédelem terén a szén-dioxid kibocsátás csökkentésével aktívan cselekedjenek és pozitív hatást gyakoroljanak a társadalomra.

A pályázatok beadási határideje: 2022. november 3.

További információk: https://mik.pte.hu/egyuttmukodesi-felhivasok/euteens4green-fiatalok-zold-atallasban-valo-reszvetelenek-elomozditasa