Campus Hungary ösztöndíjak hallgatók részére

A Balassi Intézet a „Nemzeti Kiválóság Program - Campus Hungary, K+F projektekhez és képzési programokhoz kapcsolódó, nemzetközi hallgatói mobilitás személyi támogatási rendszerének fejlesztése konvergencia program” című projektek keretében ismételten Campus Hungary ösztöndíjpályázatokat hirdet.

Pályázni lehet:

• rövid tanulmányútra,
  • csoportos tanulmányútra,
  • szakmai gyakorlatra és
  • féléves részképzésre.

Hová lehet pályázni?

Bármely olyan külföldi intézménybe (akkreditált felsőoktatási intézmény, kutatóintézet, múzeum, levéltár stb.), melyet a hallgató küldő intézménye jóváhagyott. Érdemes kihasználni a küldő intézmény már meglévő együttműködési megállapodásait, de az új kapcsolatok kialakítására is lehetőség van.

Nem nyújtható be pályázat a Külügyminisztérium által utazásra nem javasolt térségekbe.

Ki pályázhat?

Bármely akkreditált konvergencia régióban található magyarországi felsőoktatási intézmény hallgatója, aki

• a pályázat benyújtásakor hallgatói jogviszonnyal, valamint a pályázott tevékenység megvalósításakor aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik,
  • legalább két lezárt félévvel rendelkezik,
  • a fogadólevélen szereplő munkanyelvből legalább középfokú nyelvtudással rendelkezik,
  • rendelkezik az általa választott intézmény/egyetem fogadólevelével (Invitation letter –formanyomtatvány ajánlott),
  • rendelkezik küldő intézménye jóváhagyásával (Intézményi jóváhagyás – formanyomtatvány kötelező), amelyen igazolják, hogy a pályázott tevékenység kapcsolódik tanulmányaihoz,
  • vállalja, hogy hazaérkezése után határidőre eleget tesz beszámolási kötelezettségeinek: a megadott szempontok szerint szakmai beszámolót készít, és adott határidőre benyújtja a szükséges igazolásokat, illetve a pályázathoz elektronikusan benyújtott dokumentumok eredeti példányait.
  • vállalja, hogy a támogatás lejártát követő 5 évig részt vesz a program alumni rendszerében illetve kutatókat összefogó hálózatában, biztosítja elérhetőségét.

Tervezett megvalósítási időszak: 2015. január 1. - 2015. június 30.

A nyertes pályázó a pályázott ország megélhetési rátáitól függően részesül ösztöndíjban.

Hol lehet pályázni?

A teljes pályázás a www.campushungary.hu oldalon történik 2014. október 1-től.

A teljes pályázati anyag véglegesítésének határideje: 2014. október 27. (hétfő) 12:00.

További információ a kiíró honlapján olvasható: