Campus Hungary ösztöndíjpályázat OKTATÓI MOBILITÁSRA

A Balassi Intézet a „Nemzeti Kiválóság Program - Campus Hungary, K+F projektekhez ésképzési programokhoz kapcsolódó, nemzetközi hallgatói mobilitás személyi támogatásirendszerének fejlesztése konvergencia program” című projektek keretében

Campus Hungary ösztöndíjpályázatot hirdet 2013. április 30. és 2014. augusztus 31. között megvalósítható OKTATÓI MOBILITÁSRA.

Ki pályázhat?

Bármely akkreditált, a konvergencia régiókban található magyarországi felsőoktatási intézmény/kihelyezett kar főállású oktatója, aki rendelkezik a fogadó intézmény fogadólevelével;pályázott tevékenységét intézménye támogatja az adott időszakra;a pályázott tevékenység munkanyelvén legalább középfokú nyelvtudással rendelkezik;vállalja, hogy hazaérkezése után határidőre eleget tesz beszámolási kötelezettségeinek: az ösztöndíjszerződésben megadott szempontok szerint szakmai beszámolót készít és határidőre benyújtja a fogadó intézmény igazolását.

Hol lehet pályázni?

A teljes pályázás a www.campushungary.hu oldalon történik 2013. február 10-től.A teljes pályázati anyag véglegesítésének határideje: 2013. március 10. éjfél A pályázatok beérkezéséről automatikus értesítést kap minden jelentkező.

Hogyan történik az ösztöndíjasok kiválasztása?

A kiválasztás szempontjai: Tudományos tevékenység Motivációs levél/Kutatási terv

Előnyt élveznek: Műszaki- és természettudományos területen oktatók Akiknek pályázott tevékenysége konkrét kutatási eredménnyel, publikációval járAkiknek látogatása a két intézmény közötti kapcsolatépítésre is irányulA Campus Hungary Ösztöndíj Bizottság a rendelkezésre álló források figyelembevételévelállapítja meg a támogatottak névsorát. Egy pályázati ciklusban egy ösztöndíjtípusra mindenoktató csak egy pályázatot nyújthat be.Az ösztöndíj más EU-s pályázati támogatással nem vonható össze.

Hová és milyen tevékenységre lehet pályázni?

Bármely olyan külföldi intézménybe (akkreditált felsőoktatási intézmény, kutatóintézet,múzeum, levéltár stb.), melyet az oktató küldő intézménye jóváhagyott. Érdemes kihasználni aküldő intézmény már meglévő együttműködési megállapodásait, de új kapcsolatokkialakítására is lehetőség van.A Campus Hungary Program keretében a következő tevékenységekre lehet pályázni:

Rövid tanulmányút

Célja: hogy az oktatók lehetőséget kapjanak a nemzetközi tudományos életben valómegjelenésre, tapasztalatszerzésre: tudományos konferenciákon, közös tanulmányi vagykutatási projektekben való részvétellel. Támogatható konferencián való részvétel vagy rövidvendégoktatói látogatás, illetve hallgatói csoportos tanulmányúton kísérőként való részvétel.Időtartama: 3 nap - 8 hét.Előnyt élveznek azok, akik előadóként vesznek részt nemzetközi tudományos konferenciánvagy közös kutatási projektben vesznek részt.Juttatás: A pályázott ország megélhetési rátáitól függően a kint eltölteni kívánt időtartamfigyelembevételével a nyertes oktató 75.000 Ft – 250.000 Ft ösztöndíjban részesül. Azösztöndíj más EU-s pályázati támogatással nem vonható össze.

Pályázati anyag: Online adatlap Motivációs levél/kutatási tervFogadólevél a rövid tanulmányútrólRövid tanulmányút intézményi jóváhagyásaNyelvtudást igazoló dokumentum

Hosszú tanulmányút

Célja: hogy az oktatók lehetőséget kapjanak a nemzetközi tudományos életben valómegjelenésre, tapasztalatszerzésre kutatási projektekben való részvétellel vagy vendégoktatóilátogatással.Időtartama: 9-26 hét.Előnyt élveznek azok a pályázatok, melyek közös képzés kialakítását, kurzusharmonizációtis elősegítenek.lJuttatás: A pályázott ország megélhetési rátáitól függően a nyertes oktató havi 180.000 Ft –260.000 Ft ösztöndíjban részesül. Az ösztöndíj más EU-s pályázati támogatással nemvonható össze.

Pályázati anyag: Online adatlap Motivációs levél/kutatási terv Fogadólevél a hosszabb tanulmányútrólHosszabb tanulmányút intézményi jóváhagyásaNyelvtudást igazoló dokumentum

www.campushungary.hu