Családi ház Ma - hallgatói pályázat

Kortárs ház: fiatal építészek szemével 2012

A "Kortárs ház: fiatal építészek szemével 2012" egy építészhallgatók számára kiírt nemzetközi pályázat.

A pályázat támogatója a Foibos Csehország o.p.s., együttműködésben Csehország, Szlovákia, Magyarország, és Lengyelország építészkaraival.
A pályázat célja és küldetése olyan építészeti megoldások megtalálása, amelyek a történeti és modern lakásépítészet nemzeti jellegzetességeit tükrözik.

A részvétel alapvető követelménye egy eredeti, kreatív tervezési koncepció. Jelentkezhet minden, a 2011/2012-es tanévben aktív hallgatói státusszal rendelkező építészhallgató. Csapatok jelentkezésére maximum 2 főig van lehetőség. Csapat győzelme esetén a győztesnek felajánlottak mindkét csapattagra érvényesek. A pályázat titkos.

Jelentkezési lap mellékelve, letölthető, valamint igényelhető a Tervezési és Építészeti Ismeretek Tanszéken.

A pályázat győztesét a szervező bizottság által kijelölt háromtagú szakértő zsűri határozza meg, az eredmények 2012. április 20-ig kerülnek kihirdetésre.

Zsűri:
Prof.Puhl Antal DLA építész
Szalai András DLA építész, művészettörténész
Masznyik Csaba építész
Póttag: Golda János DLA építész

A pályázat tárgya egy olyan, 4 tagú család számára tervezett családi ház, ami nemzeti és helyi jellegzetességeket tükröz, ugyanakkor megfelel a kortárs és jövőbeni életformák igényeinek.

Részletek a mellékelt PDF-ben, valamint a www.greatvillas.org oldalán.