Diplomamentő

Tisztelt volt Egyetemisták, Főiskolások!

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, akik sikeres államvizsgájukat követően a diplomájukat nyelvvizsga hiánya miatt nem szerezték meg, hogy a Kormány által támogatott Diplomamentő Programra még mindig lehet pályázni.A képzések augusztus végén elindultak, és év végéig folyamatosan indítunk új képzéseket, amelyre jelentkezhetnek. A Program keretein belül jelentkezni tudnak angol, német és francia nyelvből 120, 180 valamint 240 órás képzésekre, melynek végeztével a képzésbe bekerülők államilag elismert, középfokú (B2) komplex nyelvvizsgát tehetnek 2015. december 31-ig.

Jelentkezni az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. honlapján, a www.ofa.hu-n keresztül elérhető OFATÁR rendszerben lehet. A honlapon az egyéneknek szóló pályázati felhívás is elérhető:http://www.ofa.hu/hu/diplomamento+program/kepzesre+jelentkezok/kepzesre+jelenkezok+-+3.htmlA képzésre való jelentkezést szintfelmérés követi. A program bemeneti feltétele az alapszintű nyelvismeret a tanulni kívánt nyelvből, ezt azonban nem kell nyelvvizsgával igazolni. Amennyiben a pályázó jogosulttá válik rá, a képzésben térítésmentesen vehet részt. A támogatás azonban a nyelvvizsga költségére nem terjed ki, kivéve a regisztrált álláskeresői státuszban lévőket, akiknek az első nyelvvizsga-lehetőség támogatott.Amennyiben a regisztrációval, vagy a programmal kapcsolatban kérdésük merülne fel, úgy azt a diplomamento@ofa.hu e-mail címen tehetik fel.Sikeres pályázást kíván az OFA nKft.!Budapest, 2014. október 2.Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft.