„doctor honoris causa” cím adományozás

A Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar „doctor honoris causa” cím adományozására terjesztette elő Wang Tie építészt, a Central Academy of Fine Arts, Institute of Architectural Design Karának dékánját.

Wang Tie Kína egyik legrangosabb művészeti- építészeti képzőhelyét vezeti, életműve Pekingben kiemelkedő építészeti-közéleti kiválóssággá teszi. Számos könyvet publikált, épületek és szakmai események kötődnek nevéhez. Wang Tie jelenleg Kína egyik vezető építészeti egyénisége, oktatói és szakmai tevékenysége példaértékű.

A pekingi Central Academy of Fine Arts Kína első nemzeti művészeti és design oktatási intézménye, mely több mint 97 éves oktatási tapasztalattal rendelkezik. Az intézmény 7 fő egység (ábrázolás, kínai festészet, design, építészet, bölcsészettudomány, urbanizmus, kísérleti művészet) köré szerveződik, így kialakítva egyfajta interdiszciplináris látásmódot.

A professzor nemzetközi képzéseink meghívott oktatója, külső konzulense. Műtermét megnyitotta hallgatóink előtt, nemzetközi szakmai gyakorlati lehetőséget biztosítva.

A Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar és a Central Academy of Fine Arts között az elmúlt években szoros partneri kapcsolat jött létre. Ez a partnerség az egyik generálója annak a folyamatnak, melynek során, mára már több doktoranduszhallgató és negyven külföldi, elsősorban kínai hallgató tanul Pécsett, az angol nyelvű osztatlan építészmérnök képzésben.

Díszdoktorrá avatása 2015. március 12-én 14:00 órakor lesz a PTE Dr. Halasy-Nagy József Aulában (Pécs, Rákóczi út 80.)