Egyedülálló törésteszt szimuláció

Dr. Orbán Zoltán kollégánk szakmai irányításával megvalósuló projektben számos külföldi egyetem képviselteti magát.

A több éves kutatási munka során történelmi hidak statikai állapotának vizsgálata és a károsodási folyamatok elemzése révén a hidak várható élettartamának meghatározására dolgoznak ki diagnosztikai és analitikus módszereket. A projekt eredményei várhatóan nagy segítséget nyújtanak a mintegy 200 000 darab európai kő- és tégla anyagú vasúti híd állomány gazdaságos üzemeltetéséhez.

A mellékelt felvételek az angliai Salford egyetem szerkezetvizsgáló laboratóriumában készültek. Nagyméretű, tégla boltozatú híd modelleket terhelnek,  a járművek hatását szimuláló nagy ciklusszámú „fárasztó” teherrel.