Elment a Pozsi...

Életének 75. évében meghalt Pozsgai Gábor, az Épületgépész és Létesítménymérnöki Tanszék volt dolgozója.

Pozsgai Gábor – vagy ahogy mi hívtuk Pozsi -, 1971. január 1-től, vagyis a kezdetektől dolgozott a Pollack Mihály Műszaki Főiskolán 2009 szeptemberében történő nyugdíjazásáig. Technikusként segítette az oktatást az épületgépész laborokban. Feladatai közé tartozott a laborok karbantartása, mérőkörök kialakítása, üzemeltetése, és gyakorlatok tartása a Szerelőipari technológiák tárgy keretében. Rendszeresen kísért el hallgatókat szakmai kirándulásokra külföldön és belföldön egyaránt.

Igazi társasági ember volt. Szívesen beszélgetett kollégákkal, hallgatókkal, de a legjobban akkor érezte magát, ha a szintetizátorán játszhatott. Csendes elégedettséggel nézte, ahogy pedagógusnapi vagy karácsonyi partikon a munkatársak táncoltak a zenéjére, mindenkinek a kedvében szeretett volna járni.

Vannak emberek, akikre csak mosolyogva lehet emlékezni. Ő is ilyen volt. Így fogunk emlékezni rá!

Pozsitól 2021. január 25-én 13:30 órakor, a Pécsi Köztemető dísztermében veszünk végső búcsút.