Első helyet szerzett a PTE-PMMIK, Team ORCA csapata a spanyolországi Solar Race-en!

A Solar Race Európa legnagyobb fogyasztási versenye, amelyet az elmúlt hétvégén rendeztek a spanyolországi Cartagena-ban. A PTE-PMMIK csapata a hidrogénes kategóriában 1. helyet szerzett, megdöntve a rotterdami Shell Eco-Marathonon elért eredményét. A csapat a Solar Race-en, az e-ORCA nevű járművel, az akkumulátoros (plug-in electric) kategóriában is indult, ahol a hihetetlen 2250 km / 1 liter benzinnek megfelelő fogyasztással szerepelt!

A magyaroknak nagy sikere volt, mert a Solar Race 4 prototípus kategóriájából kettőt magyar csapat nyert, mivel a Team ORCA eredménye mellett, a Biofuel kategótiában a kecskeméti GAMF csapata szerezte meg az első helyet.

A csapat tagjai:

• Háber István - konzulens (Műszaki Informatika Tanszék),
  • Illés Eliz - gépészmérnök,
  • Baji Zoltán - villamosmérnök,
  • Csizmadia Tamás - mérnök informatikus,
  • Csizmadia Gábor - építettkörnyezetmérnök,
  • Kóbor Bence - mérnök informatikus,
  • Lukácsi András - gépészmérnök,
  • Vő Kornél - gépészmérnök.