Építőművészet és Örökségvédelem Kollégium szakmai támogatásai - jelenlét nemzetközi szervezetekben, valamint kulturális örökségvédelmi (műemléki, régészeti) célok megvalósítása

AZ ÉPÍTŐMŰVÉSZET ÉS ÖRÖKSÉGVÉDELEM KOLLÉGIUMA NYÍLT PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA

Kiíró: Nemzeti Kulturális Alap

Határidő: 2014.12.01.

Pályázhat:

-          Magyarország közigazgatási területén belül a közhiteles műemléki nyilvántartásban szereplő ingatlanok tulajdonosai, vagyonkezelői

-          Magyarország közigazgatási területén belül a hatályos jogszabályok alapján régészeti feltárásra jogosult intézmények

-          nemzetközi építőművészeti és örökségvédelmi szervezetek magyar tagozatai

Pályázati cél: nemzetközi szakmai szervezetekben való jelenlét, valamint kulturális örökségvédelmi (műemléki, régészeti) célok megvalósításának támogatása.

Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.

Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.

Támogatás forrása: a Magyarország 2014. évi központi költségvetéséről szóló 2013. évi CCXXX. törvény LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.

Pályázatot benyújtani az alábbi témakörökben lehet:

1. 1.       Műemlék épületek és építmények állagmegóvásának, részleges, vagy teljes helyreállításának, felújításának, valamint műemlékek elválaszthatatlan részét képező képzőművészeti alkotások restaurálásának támogatására

Altéma kódszáma: 3235/99

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 200 millió Ft.

Igényelhető támogatás: maximum 13 millió Ft.

Pályázók köre: Pályázhatnak Magyarország közigazgatási területén belül a közhiteles műemléki nyilvántartásban szereplő ingatlanok tulajdonosai, vagyonkezelői, a központi költségvetési szervek kivételével.

Pályázati cél megvalósításának időtartama: 2015. április 1.-2016. december 31.

Pályázó részére előírt kötelező saját forrás az összköltségvetés minimum 50%-a.

-          építőipari kivitelezési költségek,

-          restaurálási költségek,

-          műszaki ellenőr díjazása,

-          tervezői művezetés,

-          a kapcsolódó régészeti feltárás költségei (régészeti érintettség esetén).

1. 2.       Veszélyeztetett helyzetű műemlék épületek veszélyelhárításának, állagmegóvásának, részleges helyreállításának támogatására

Altéma kódszáma: 3236/99

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 50 millió Ft.

Igényelhető támogatás: maximum 7 millió Ft.

Pályázati cél megvalósításának időtartama: 2015. április 1.-2016. december 31.

Pályázó részére előírt kötelező saját forrás az összköltségvetés minimum 10%-a.

-          építőipari kivitelezési költségek,

-          restaurálási költségek,

-          műszaki ellenőr díjazása,

-          tervezői művezetés,

1. 3.       Nemzetközi szakmai szervezetekben való jelenlét támogatására

Altéma kódszáma: 3214/99

Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 8 millió Ft.

Igényelhető támogatás: A befizetendő tagdíj összege.

Pályázók köre: Pályázatot nemzetközi építőművészeti és örökségvédelmi szervezetek magyar tagozatai nyújthatnak be.

Pályázati cél megvalósításának időtartama: 2015. január 1.-2015. december 31.

-          nemzetközi tagdíj.

A pályázati felhívásról és a pályázás menetéről további információk a http://www.nka.hu/palyaztatas/epitomuveszet-oroksegvedelem honlapon olvashatók.