Erasmus+ hallgatói tanulmányi mobilitási program

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar pályázatot ír ki a 2020/2021-es tanévben Erasmus+ hallgatói tanulmányi mobilitási programban való részvételre.

A pályázat célja, hogy lehetővé tegye oktatási, nyelvi és kulturális tapasztalatok megszerzését egy másik programországbeli felsőoktatási intézményben. A tanulmányi célú mobilitásnak elő kell segítenie a hallgató tanulmányi előmenetelét és személyes képességeinek fejlesztését.A tanulmányutak célja félév-áthallgatás, a szakdolgozat elkészítése.

A mobilitás csak akkor valósulhat meg, ha a külföldi tanulmányokat a küldő intézmény elfogadja és azt a hallgató itthoni előmenetelébe (a PTE-s kreditszámokon) beszámítja. A külföldi tanulmányok minimális időtartama 3 hónap.

A pályázat benyújtásának határideje és módja: A pályázatot legkésőbb 2020. október 20-ig kell benyújtani az outgoing.pte.hu online felületen.

Bővebb felvilágosítást a kari koordinátor ad:

Somfai Réka
koordinátor
PTE MIK Nemzetközi Programok és Kapcsolatok Központ
7624 Pécs, Boszorkány u. 2. B-011
telefonszám: 23651-es mellék
email: somfai.reka@mik.pte.hu

A hiányos, feltételeknek nem megfelelő vagy határidő után érkező pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.