Erasmus Mundus

Az Európai Bizottság megjelentette az Erasmus Mundus 2011-es pályázati felhívását.

Az Erasmus Mundus program célja, hogy támogassa az európai felsőoktatást, segítsen javítani és bővíteni a hallgatók karrierlehetőségeit, előmozdítsa a kultúrák közötti párbeszédet, és együttműködéseket alakítson ki Európa és a világ felsőoktatási intézményei között. A program működésére az Európai Unió közel 1 milliárd eurót biztosít 2008-2013 között.

Az Erasmus Mundus 2011-es felhívásában az alábbi alprogramokra lehet pályázni:

• Közös képzések (mesterképzések és doktori képzések)
  • Partnerségek (Erasmus típusú mobilitási együttműködések a világ felsőoktatási intézményeivel)
    • Érintett régiók:
      • Fejlődő országok: Nyugat-Balkán; Kelet-Európa, Ázsia, Közép-Ázsia, Észak_Afrika, Afrika, Dél-Afrika, Közel-Kelet, Karibi és Csendes-óceáni térség
      • Iparosodott országok: Észak-Amerika, Kelet-Ázsia, Délkelet-Ázsia, Ausztrália, Új-Zéland, Öböl menti országok
  • Az európai felsőoktatás vonzerejének növelése (Projektek)

Pályázati határidő: 2011. április 29.

Részletes információk találhatók a programról és az aktuális pályázati felhívásról a www.erasmusmundus.hu oldalon és az Európai Bizottság honlapján.

Kérdéseikkel Dobos Gáborhoz fordulhatnak a Tempus Közalapítvány telefonszámán (237-1300), vagy a gabor.dobos[kukac]tpf.hu e-mail címen.

Pályázati felhívás