Erasmus Oktatói Mobilitás

Az oktatói mobilitás célja a partnerintézmény szakos tanrendjébe illeszkedő előadások, szemináriumok megtartása, és a partnerintézménnyel való szakmai kapcsolat további építése, különös tekintettel az Erasmus+ program tantervfejlesztési tevékenységeire, közös képzési programok kidolgozására.

Kutatás és konferencián való részvétel ezen a pályázaton nem támogatható!

Pályázati beadási határidő: 2023. május 22. 23:59 perc

Bővebb tartalom

A pályázat tárgya

Az Erasmus+ program keretében a pályázaton nyertes oktatók a Pécsi Tudományegyetemmel 2022/2023-as tanévre érvényes kétoldalú megállapodással rendelkező ERASMUS+ programország-beli felsőoktatási intézményében ösztöndíjjal folytathatnak oktatási tevékenységet. A vendégoktatás időtartama nem lehet kevesebb 8 tanóránál (8 hours), és nem lehet hosszabb 5 munkanapnál (akár 2 napos mobilitás is megvalósítható).

Kik nyújthatnak be pályázatot?

Az vehet részt az Erasmus+ programban:

• aki magyar állampolgár (vagy huzamos tartózkodási engedéllyel vagy menekültként tartózkodik Magyarországon);

• aki főállású, félállású vagy óraadó oktatója az intézménynek;

• akinek tanszéke / intézete saját tématerületén érvényes Erasmus+ együttműködési megállapodással rendelkezik;

A pályázat benyújtásának határideje és módja

A pályázatot a MIK Nemzetközi Kapcsolatok és Programok Központban, a B-011-es irodában kell benyújtani, legkésőbb 2023.május 22.-ig.

A pályázat részeként benyújtandó dokumentumok

Egy nyomtatott példányban kell beadni az alábbiakat:

- 1 kitöltött, eredetiben aláírt pályázati űrlap;

- a három fél által aláírt pontos időtartamra szóló a partner egyetem és az Intézetigazgató  által jóváhagyott munkatervet